fbpx
25.5 C
Kecskemét
2022. május 16., hétfő
KecsUPMegyébenIzsák független polgármesterjelöltje petíciót indít a hulladéklerakó bővítése ellen

Friss hírek

Friss hírek

Drága lett a Balaton a magyar családoknak

Az áremelkedések miatt a tavalyinál gyengébb szezont valószínűsít idén a Szabad Európának nyilatkozó északi parti vendéglős, aki úgy látja, drága lett a magyar családoknak...

Márki-Zay Péter pártot alapít

"Létrehozzuk a civilek pártját" írja Facebook oldalán Hódmezővásárhely polgármestere, az ellenzéki összefogás volt miniszterelnök-jelöltje. Márki-Zay Péter bejegyzésében arról ír, hogy a Mindenki Magyarországa Mozgalmat és aktivistáit...

Izsák független polgármesterjelöltje petíciót indít a hulladéklerakó bővítése ellen

Izsákon időközi polgármesterválasztás lesz szeptember 20-án, mert a város első embere nyár elején lemondott, miután a kocsiját megrongálták.

Varga István független polgármesterjelöltet Végh Tamás Izsák alpolgármestere mutatta be. Varga 2019 ősz óta független önkormányzati képviselő. 2019-ig, hét éven át, mint alapító tag a Tegyünk Izsákért civil egyesület elnökeként tevékenykedett.

Az időközi polgármester-választáson ismét indul a tavaly ősszel, 21 év után leváltott fideszes Mondok József, akit költségvetési csalással és közokirat-hamisítással vádolnak, amiért több tízmilliós uniós támogatásból vendégházat épített, amibe végül maga költözött be.

Varga István petíciót indít a Kolon-tó mellett fekvő hulladéklerakó bővítése ellen

Izsák város közvéleményét most az foglalkoztatja, hogy a fokozottan védett Kolon-tóhoz közeli regionális hulladéklerakót bővítenék. Mondok József polgármestersége alatt, a város heves tiltakozása ellenére építették meg ezt a szemétlerakót. Korábban 19 település volt, amely ide szállította a szemetet. Jelen állás szerint 67 településről hoznák majd ide a hulladékot. A régi hulladéklerakó 17 év alatt telt meg. A tervezett lerakó nagysága megduplázódna, ami azonban 8 év alatt fog megtelni

– mondta el Varga István.

Az izsáki szeméttelep

A független polgármesterjelölt a beruházással kapcsolatosan a következő kérdéseket tette fel, ami ellen petíciót indított.

  • Miért a Kolon-tó nemzeti park szélére kell hordani fél Pest megye és Bács-Kiskun szemetét?
  • Miért jelenti ki a környeztvédelmi hatóság, hogy nem szükséges hatástanulmányt készíteni?
  • Mi történik majd a 8 év elteltével, ha a tervezett új lerakat is betelik? Újabbat nyitnak és lassan szeméthegyekkel veszik körül a városunkat? Védett területeinket? A megkérdezésünk nélkül?
  • Ki védi meg Izsákot, gyermekeinket, unokáinkat a szeméttelepen keletkező mérgező gázoktól, amit az uralkodó szélirány a város felé sodor?
Hasonló cikkünk:  Őz csapódott egy autó utasterébe a 44-es főúton

Az aláírásokat az utcán és online is gyűjtik, “Tiltakozunk az izsáki szeméttelep bővítése ellen!” címmel. 

Varga István a tavaly ősszel megkezdett utat folytatná

A független polgármesterjelölt kiemelte, hogy fontosnak tartja a munkahelyteremtést és, hogy 21. századi minőségű egészségügyi ellátást tudjanak biztosítani Izsákon. A város azon igényeit szeretné kielégíteni, ahol az izsákiaknak szükségük van a fejlődésre. Ilyen kiemelt területek közé sorolta az úthálózat javítását és az egészségügyi centrum megépítését.

Varga István független polgármesterjelölt / Fotó: kecsup.hu

Ehhez a munkához tavaly ősszel összeállt egy függetlenekből álló ütőképes csapat, amely az átlátható és a város érdekeit szolgáló költségvetést célozta meg. Majd a jelölt úgy értékelte az elmúlt szűk egy évet, hogy ezen az úton jól haladnak és ezt polgármesterként szeretné tovább folytatni.

Varga István azt is megemlítette, hogy a megyei értéktárba tíz izsáki helyi értéket választottak be, amire a jövőben is szeretnének támaszkodni. Ez egy tiszta forrás, ahonnan mindig lehet meríteni Izsák építkezéséhez.

A független polgármesterjelöltet Végh Tamás alpolgármester, Góhér Zoltán és Rácz Sándor független önkormányzati képviselők támogatják.

Izsákon időközi polgármesterválasztás lesz szeptember 20-án, mert a város első embere nyár elején lemondott, miután a kocsiját megrongálták.

Varga István független polgármesterjelöltet Végh Tamás Izsák alpolgármestere mutatta be. Varga 2019 ősz óta független önkormányzati képviselő. 2019-ig, hét éven át, mint alapító tag a Tegyünk Izsákért civil egyesület elnökeként tevékenykedett.

Az időközi polgármester-választáson ismét indul a tavaly ősszel, 21 év után leváltott fideszes Mondok József, akit költségvetési csalással és közokirat-hamisítással vádolnak, amiért több tízmilliós uniós támogatásból vendégházat épített, amibe végül maga költözött be.

Hasonló cikkünk:  Hadházy: Lezsák felesége is kapott pénzt a Lezsák-birodalom építéséből

Varga István petíciót indít a Kolon-tó mellett fekvő hulladéklerakó bővítése ellen

Izsák város közvéleményét most az foglalkoztatja, hogy a fokozottan védett Kolon-tóhoz közeli regionális hulladéklerakót bővítenék. Mondok József polgármestersége alatt, a város heves tiltakozása ellenére építették meg ezt a szemétlerakót. Korábban 19 település volt, amely ide szállította a szemetet. Jelen állás szerint 67 településről hoznák majd ide a hulladékot. A régi hulladéklerakó 17 év alatt telt meg. A tervezett lerakó nagysága megduplázódna, ami azonban 8 év alatt fog megtelni

– mondta el Varga István.

Az izsáki szeméttelep

A független polgármesterjelölt a beruházással kapcsolatosan a következő kérdéseket tette fel, ami ellen petíciót indított.

  • Miért a Kolon-tó nemzeti park szélére kell hordani fél Pest megye és Bács-Kiskun szemetét?
  • Miért jelenti ki a környeztvédelmi hatóság, hogy nem szükséges hatástanulmányt készíteni?
  • Mi történik majd a 8 év elteltével, ha a tervezett új lerakat is betelik? Újabbat nyitnak és lassan szeméthegyekkel veszik körül a városunkat? Védett területeinket? A megkérdezésünk nélkül?
  • Ki védi meg Izsákot, gyermekeinket, unokáinkat a szeméttelepen keletkező mérgező gázoktól, amit az uralkodó szélirány a város felé sodor?
Hasonló cikkünk:  Salacz László videóban mutatja meg a kampányidőszak legjobb pillanatait

Az aláírásokat az utcán és online is gyűjtik, “Tiltakozunk az izsáki szeméttelep bővítése ellen!” címmel. 

Varga István a tavaly ősszel megkezdett utat folytatná

A független polgármesterjelölt kiemelte, hogy fontosnak tartja a munkahelyteremtést és, hogy 21. századi minőségű egészségügyi ellátást tudjanak biztosítani Izsákon. A város azon igényeit szeretné kielégíteni, ahol az izsákiaknak szükségük van a fejlődésre. Ilyen kiemelt területek közé sorolta az úthálózat javítását és az egészségügyi centrum megépítését.

Varga István független polgármesterjelölt / Fotó: kecsup.hu

Ehhez a munkához tavaly ősszel összeállt egy függetlenekből álló ütőképes csapat, amely az átlátható és a város érdekeit szolgáló költségvetést célozta meg. Majd a jelölt úgy értékelte az elmúlt szűk egy évet, hogy ezen az úton jól haladnak és ezt polgármesterként szeretné tovább folytatni.

Varga István azt is megemlítette, hogy a megyei értéktárba tíz izsáki helyi értéket választottak be, amire a jövőben is szeretnének támaszkodni. Ez egy tiszta forrás, ahonnan mindig lehet meríteni Izsák építkezéséhez.

A független polgármesterjelöltet Végh Tamás alpolgármester, Góhér Zoltán és Rácz Sándor független önkormányzati képviselők támogatják.

Hirdetés

Felkapottak

Ágasegyházánál videóra vették a fekete nagymacskát

Hajnal Viktor felvételét már többen megosztották a Facebookon. Egy lovaskocsiról vettek videóra egy fekete macskaszerű állatot, még az is...

Hirdetés

Legnépszerűbb

Ágasegyházánál videóra vették a fekete nagymacskát

Hajnal Viktor felvételét már többen megosztották a Facebookon. Egy lovaskocsiról vettek videóra egy fekete macskaszerű állatot, még az is...