Aki a Széchenyiváros egyik legnagyobb utcáján, a Március 15. utcán sétál az elhanyagoltságot látja: elszáradt facsemetéket, megsárgult, gazos, kitaposott gyepet. A nyári kánikulában semmilyen árnyékot biztosító hely nem található.
„Ezek jellemzik a Március 15. utcát, Kecskemét sztyeppéjét”
Józsa Bálint (Szövetség) önkormányzati képviselő azon interpellációja szerint, amiben a körzet képviselője arról faggatja Szemereyné Pataki Klaudia (Fidesz) polgármestert, hogy az említett utca miért nem egy parkosított, kutyabarát, fás, árnyékos, ülőhelyekben gazdag közösségi tér.
A képviselő azt hiányolja, hogy a Széchenyivárosban nem alkalmazzák az egységes városkép elvét. Ezért azt indítványozta, hogy a következő költségvetési ciklusban az önkormányzat különítsen el forrást erre a célra.
A Széchenyivárosban lakók emlékezhetnek még, hogy a Március 15. utcán 2015 őszén vágták ki nyárfákat a Pajzs utca – Kristály tér közötti szakaszon, hogy helyükbe hársfákat, gyertyánt, gyümölcsfákat telepítsenek. A Pajzs utca – Nyíri út közötti részt, ahol nemes nyárfák vannak, az eredeti tervek ellenére végül nem vágták ki. A Kristály tér felújítása időközben megtörtént, ahol fákat ültettek és árnyas kiülőket is létesítettek.
Egyelőre nincs pénz
A polgármester válaszában közli Józsával, hogy a 2017-ben elfogadott Települési Arculati Kézikönyv (TAK) a lakótelepek és a zöldfelületek vonatkozásában számos fejlesztésekre vonatkozó ajánlásokat tesz. Másik két dokumentumra is hivatkozik a polgármester, az Integrált Településfejlesztési Stratégiára (ITS), illetve a Településfejlesztési Koncepcióra (TFK), amiben azonos tervek szerepelnek a Széchenyivárosban, mint amit Józsa hiányol.
Minden bizonnyal Józsa azért interpellált, hogy megkérdezze, mikor történik előrelépés az említett területen. A polgármester hosszabb válasza erre az, miután az ITS-ben megjelent a terület komplex rehabilitációjának a terve, azután elkezdődhet a Széchenyiváros egyes területrészei fejlesztéseinek tanulmány-, koncepció- és végül kiviteli tervezése. A rövidebb válasz pedig az, akkor újulhat meg a Március 15-e utca, ha lesz forrás. Hogy honnan, arra a polgármester nem tért ki.
A közgyűlési vita azzal zárult, hogy Józsa felajánlotta a későbbiekben a közös gondolkodást a területfejlesztésében, amire Szemereyné Pataki Klaudia számít is, mivel elindult az ITS felülvizsgálata és a következő 7 éves ciklus projektelemeibe emelnék be a Március 15-e utca fejlesztését.