Több mint játék

- Advertisement -

Szinte már családi hagyománynak számít egy-egy kártyacsata lejátszása esténként vagy ünnepek alkalmával, amikor a családtagok összegyűlnek. Ez általában egy ártatlan römi, a huszonegy, amit magyar kártyával játszhatunk vagy a Fekete Péter. Ezeket a kártyajátékokat tanuljuk meg először, általában családi körben. Ilyenkor nem azért múlatjuk így az időt, mert meg akarunk gazdagodni szeretteink hátrányára, hanem mert ez egy remek formája az együtt töltött időnek és a kapcsolódásnak. Persze akadnak ezeknél komolyabb kártyajátékok is, amelyeket játszhatunk csak úgy kedvtelésből, de akár tétekkel tehetjük izgalmasabbá az esetleges sikert. A póker már igencsak magasabb szintű kártyatudást igényel.

Személyesen vagy online?

Nyilvánvalóan még mindig megvan a varázsa, ha a családban vagy a baráti körben összegyűlünk egy este és leülünk kártyázni. Együtt töltjük az időnket, ami manapság igen fontos lenne, hiszen kezdünk elhidegülni és eltávolodni nemcsak a szeretteinktől, hanem a barátainktól, ismerőseinktől is. Ugyanakkor van, aki inkább a magányos műfajra vágyik, azaz különböző poker oldalak kínálataiban próbálja megtalálni a neki megfelelő játékot. A póker óriási népszerűségre tett szert, amihez bizonyára az is hozzájárult, hogy sokféleképpen játszható. Személyesen, online vagy játékgépen. A póker több, mint szerencsejáték, ugyanis a játék során ajánlatos számolni, esélyt latolgatni, szinte már valószínűségszámítást végezni, valamint meg kell figyelni társaink viselkedését, arckifejezéseit, így bátran kijelenthetjük, hogy egy meglehetősen összetett játékról van szó.

Honnan származik a póker?

A póker eredetét körbelengi egyfajta misztikum. Nem lehet egyértelműen kinyilvánítani, hogy honnan származik. Vannak, akik szerint francia eredetű, vannak, akik más játékokkal hozzák összefüggésbe. Maga a név valószínűleg a francia poque szóból ered. Egy másik elmélet szerint valójában egy perzsa játékról van szó, amely tengerészekkel juthatott el Európába. A XIX. században még csak 20 lappal játszották, majd elterjedt az 52 lapos francia kártya. Írásban először egy angol színész, Joseph Crowell mesél a játékról. A pókernek számos változata ismert, az amerikai polgárháború ideje alatt is fejlődött ki ezek közül néhány. Idővel Amerikán kívül Európában és Ázsiában szintén ismertté vált. Olyannyira, hogy a moziban és a zenében ugyancsak megjelenik. Gondoljunk csak, a sokak által különösen kedvelt Bud Spencer és Terence Hill filmek egyikére, az …és megint dühbe jövünk című vígjátékra.

Híres pókerjátékosok

Az egész világon találhatunk híres pókerjátékosokat, ugyanígy természetesen Magyaroszágon is fellelhetjük sikeres és eredményes képviselőit. Talán az egyik meglepő személyiség közöttük Korda György, akit a híres pókerjátékosok között tartanak számon. Kártyaszenvedélye legendásan hírhedt, sőt pókerjátszmákat közvetít is mint sportkommentátor. Mivel egy összetett játékról van szó, érthető, miért lett annyira közkedvelt, mind a valós mind a virtuális térben.

Nemzetközi pókerversenyek

Ki hinné, hogy a pókert ennyire magas szinten, sőt akár professzionálisan is lehet játszani. Lehetőség van arra, hogy nemcsak próbára tegyük a szerencsénket, hanem kimondottan sikereket érjünk el ebben a műfajban. Különböző nemzetközi pókerverseny keretein belül tehetjük próbára immár saját magunkat és tudásunkat, minimális szerencsével megspékelve. Ahhoz, hogy a bajnokságokon eredményesen részt vehessünk vagy mondjuk, egy világversenyen előkelő helyezést érhessünk el, akadémiák tanfolyamain sajátíthatjuk el az apró trükköket. Nem érdemes elfelejteni, hogy a póker bizony kőkemény pszichológia is. A blöffölés művészete, valamint az emberismeret fontos elemeit képezik a játéknak.

- Advertisement -
Exit mobile version