Nincs még árcímke a megyék vármegyére való átnevezésén

- Advertisement -

Mellár Tamás, a Párbeszéd parlamenti képviselője kérdezte írásban a Miniszterelnökségtől, hogy – „Mennyibe került a megyék átnevezése?” Fürjes Balázs válaszában elmondta: „az átnevezéssel összefüggésben keletkező kiadások összege csak később lesz meghatározható”. Vagyis a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára szerint erre a kérdésre most még nem lehet válaszolni.

A „megye” szó továbbra is használható, „amíg a felelős gazdálkodás elveit is figyelembe véve nem valósítható meg az áttérés” – emlékeztetett Fürjes.

„A vármegye, mint a magyar állam legősibb és legidőtállóbb intézménye az ország viharos történelmében sok esetben jelentette a nemzet utolsó védőbástyáját az idegen érdekkel szemben. Az átnevezés célja, hogy az ezeréves magyar államiság alkotmányos hagyományai e formában is tovább éljenek” – áll a parlament honlapján közzétett válaszban.

Hetven év után kell ismét vármegyéknek nevezni a megyéket – az nem okozott gondot a kormánynak, hogy hetven éve még nem létezett Bács-Kiskun vármegye. Több száz intézmény és szervezet neve változik meg, táblákat, okiratokat, bélyegzőket kell cserélni. Csak a választási irodának 16 millió forintba került a fejlesztés, míg az adóhatóság nem siet a módosítással. A Magyar Közút Zrt.-nek összesen 714 darab megyehatárjelző táblát kellett átírnia.

via Telex

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Már át is adta a járóbeteg szakellátást a Honvédkórház a megyei kórháznak

20 ezer főt érint Kecskeméten a változtatás, amely 2025. január 1-jén lépett életbe és amelyről hivatalos tájékoztatást csak utólag...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...
Exit mobile version