Site icon KecsUP – a kecskeméti régió kezdőoldala

Minden, amit a geotextil használatáról tudnod kell

Ha azt szeretnéd, hogy a kerted sokáig szép és rendezett maradjon, akkor oda kell figyelned néhány fontos dologra. Például arra, hogy megakadályozd a gyomok megjelenését a virágok, illetve más ültetett növények között. 

Valljuk be, a kert elgazosodása nem nyújt túl esztétikus látványt, de emellett van egy sokkal rosszabb következménye is. Ez pedig a növények gyengülése, illetve pusztulása. A gazok ugyanis elszívják előlük a tápanyagot, miután pedig elég magasra nőttek, eltakarják előlük a napot is. 

A probléma elkerülése érdekében érdemes geotextilt használnod, miután ugyanis leterítetted a talajra, a gyom nem tud feltörni a földből. Ha még nem szerezted be ezt a rendkívül hasznos kiegészítőt, akkor most megteheted a Szomszedkert geotextil, agrotextil menüpontjában

Ha pedig szeretnél többet is megtudni a használatáról, akkor ez a bejegyzésünk neked szól. Először is elmondjuk, hogy pontosan mire tudod használni, utána pedig a lerakásáról is szó lesz. Sőt az is ki fog derülni, hogy mennyi geotextil anyagot kell vásárolnod ahhoz, hogy biztosan elég legyen.

Mi az a geotextil és mire tudod használni?

A geotextil egy speciális kialakítású, filcszerű anyag, amit a kertekben szoktak felhasználni annak érdekében, hogy ott bizonyos funkciókat ellásson. Nagy segítséget nyújt a gyomosodás megakadályozásában, ha ugyanis letakarjuk vele a talajt, akkor a gyomokat nem éri napfény. Ez pedig a kipusztulásukat eredményezi.

Ezen kívül az anyaggal megvédhetjük a talajt a külső hatásoktól, például a szélsőséges hőmérsékletváltozástól. Erre egyrészt a nyári hőségben lehet szükség, amikor meg kell akadályozni a talaj gyors felmelegedését. Másrészt pedig télen is jó szolgálatot tesz annak érdekében, hogy elkerüljük a fagykárokat. 

Hogyan történik a geotextil lerakása?

A geotextil leterítéséhez nincs szükség különösebb szaktudásra, így te magad is meg tudod csinálni. A telepítést hagyományos módon a növények elültetése előtt is meg lehet csinálni, de az utólagos elhelyezésre is van lehetőség.

 

Az első variáció a könnyebb, de a második sem különösebben bonyolult. Ez esetben úgy kell leteríteni az anyagot, hogy X alakban ki kell vágni ollóval ott, ahol növény van. Majd pedig óvatosan át kell bújtatni rajta.

Mennyi geotextil anyagot vásárolj?

Ami az anyagvásárlást illeti, érdemes inkább egy kicsit többet rászámolni, hogy biztosan elég legyen. Minden esetben a leteríteni kívánt alapterület négyzetméter értékét vedd figyelembe, utána pedig adj hozzá 10-20%-ot!

Bízunk benne, hogy a cikkünk végére érve már számodra sem kérdés, hogy miért annyira nagyszerű kiegészítő a geotextil. Remekül használható a gyomosodás megakadályozására, de a díszítő elemek és a talajrétegek egymástól való elválasztását is hatékonyan meg lehet oldani vele. Csak arra kell figyelni, hogy a megfelelő módon végezd el a leterítését és elegendő mennyiséget vásárolj belőle.

Exit mobile version