Kecskeméten a Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola két telephelyének, valamint a Bocskai utcai óvoda épületének ingyenes tulajdonba adására jelentette be igényét a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye. A március 30-ai közgyűlésen kiderült, az érsek tárgyalt aztán a polgármesterrel és bizonyos feltételek teljesítése esetén visszavonja az igényt.
Nagy visszhangot keltett, hogy nemrég kiderült: egy Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által beterjesztett, az Országgyűlés által még tavaly elfogadott törvénymódosítás lehetővé teszi az egyházaknak, hogy igényt jelenthessenek be állami vagy önkormányzati tulajdonú épületekre, ha ott hitéleti-köznevelési feladatot látnak vagy látnának el. Ha az igénybejelentés megtörténik, az épületeket és az ingóságokat is teljesen ingyen át kell adni a köznevelési vagy szakképző intézményt fenntartó egyháznak, a településeknek mérlegelési lehetőségük sincs. Az egyházaknak február 28-ig kellett ezirányú kérelmüket előterjeszteni.
A legutóbbi, március 30-ai képviselő-testületi ülésre a Szövetség képviselője, Király József nyújtott be írásbeli kérdést: Kecskeméten érkezett-e igény a felekezetektől, és ha igen, mely épületekre?

Dr. Sztachó-Pekáry István alpolgármester válaszából kiderült: a határidő előtt pár nappal, február 24-én három ingatlan ingyenes tulajdonba adására jelentett be a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye igényét dr. Bábel Balázs érsek (mindhárom intézmény tehát az egyház fenntartásában működik):
– Bocskai utca 19. – ez a Bocskai utcai óvoda, amely már a Petőfi Sándor Katolikus Általános Iskola és Óvoda tagintézménye (korábban az a döntés született, hogy a Neumann János Egyetemből kiválik a Pedagógusképző Kar és beolvad a Károli Gáspár Református Egyetembe, ekkor került a Bocskai utcai gyakorlóóvoda is a református egyetem fenntartásába, de csak egy évre, majd a szülők szavazása után átadták a katolikusoknak – jelenleg a Bocskai utcai épületet felújítják)
– Szent Imre utca 9. – itt működik a Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola
– Teleki László utca 1/A – itt pedig a Szent Imre Katolikus Óvoda másik telephelye van, jelenleg ez is felújítás alatt.
Fordulat, hogy a testületi ülés előtt, még március 21-én az érsek újabb levelet küldött az önkormányzatnak, ebben kérte, hogy korábbi kérelmét ne a soron következő ülésén, március 30-án tárgyalja a képviselő-testület. „Egyúttal jelezte, hogy az ingatlanok használatára vonatkozó szerződések sikeres felülvizsgálatát követően a már benyújtott tulajdonátruházási kérelmét vissza fogja vonni” – állt az előterjesztésben.



