Site icon KecsUP – a kecskeméti régió kezdőoldala

A Booking-ügy miatt törvényt módosítana a Fidesz

Fotó: Pixabay

A Booking.com késve – akár hónapokkal is – fizette ki a szállásadókat, több helyen likviditási problémát is okozva. Szatmáry Kristóf fideszes országgyűlési képviselő a Magyar Nemzetnek beszélt arról, hogy a vállalkozások 98-99 százaléka már megkapta az elmaradt díjakat augusztus végére. Mint mondta, augusztus elején a Booking tartozása a hazai vállalkozások felé több tíz milliárd forintos lehetett.

A Fidesz-frakció arra készül, hogy bizonyos törvénymódosítási javaslatokkal éljen a hazai kis- és középvállalkozások érdekében. Szatmáry elmondta: a frakción belül, valamint a különböző szervezetekkel is elkezdtek egyeztetni arról, hogy milyen jogszabály-módosításokra lehet szükség ahhoz, hogy ilyen eset a jövőben ne fordulhasson elő, nemcsak a Booking.com-nál, hanem máshol sem. Hozzátette: vizsgálják, hogy az európai uniós jogi keretek között lehet-e szabályozni azt, hogy jelentős piaci részesedéssel cégek nem tartanak fenn ügyfélszolgálatot Magyarországon.

Közben a Gazdasági Versenyhivatal is elkezdte vizsgálni a Booking.com hazai tevékenységét, szerdán rajtaütésszerű helyszíni vizsgálatot is tartottak a Booking.com magyarországi központjában.

via 24.hu

Exit mobile version