A Magyar Kétfarkú Kutya Párt arról posztolt pénteken, hogy a kecskeméti Margaréta Otthonban olyan kamu szavazólapokat osztogatnak, amelyeken a kormánypárti polgármester-és képviselőjelölt nevénél és a Fidesz-KDNP EP-listájánál van az iksz, a többi jelölt és lista pedig el van homályosítva.
„HA VALAKINEK VAN INFÓJA, OSSZA MEG VELÜNK AKÁR PRIVÁTBAN IS!!! Ezeket osztogatják a Margaréta Otthonban… nem, nem a te szemüveged maszatos, el van homályosítva, csak hogy tuti legyen! Tényleg ennyire idiótának nézik az időseket? És nekik ez meg oké? 😰🧐„
Ezt írta a Kétfarkú Kutya Párt kecskeméti szervezete pénteken Facebook-oldalán. A poszthoz két fotót is csatoltak egy-egy kamu szavazólapról: az egyiken a Fidesz-KDNP EP-listájánál és Szemereyné Pataki Klaudia kormánypárti polgármesterjelöltnél van az iksz, a másikon pedig Szamler Lászlónál, aki a kormánypártok önkormányzati képviselőjelöltje az 5. számú egyéni választókerületben, a Széchenyivárosban.
A fénykép alapján a hamisított szavazólapok nem az összes listát és jelöltet mutatják, hanem csak a kormánypártok indulóit és a vasárnapi „szavazólapi szomszédaikat”, utóbbiakat elhomályosítva. A sorszámok és a grafikai elrendezés stimmel, a sorsolás nyomán kb. így nézhetnek majd ki vasárnap az igazi szavazólapok: a Fidesz-KDNP listája valóban a 7. sorszámú lesz (és a Momentumé a 6., a Jobbiké a 8.), Szemereyné Pataki Klaudia tényleg az 5. (fölötte a homályosítás ellenére kivehető a Civil Összefogás Városunkért Egyesület almára-szívre hasonlító logója, alatta a sok folt pedig egyezik azzal, hogy a 6. sorszámú polgármesterjelöltnél, Király Józsefnél fel lesz tüntetve a Szövetség, a DK, az LMP, az MSZP és a Párbeszéd logója).






