A kiberbűnözést megakadályozó prevenciós programokra, tudatosságnövelő, figyelemfelhívó és tájékoztató előadásokra nyújtott be pályázatot az önkormányzat. A projekt összköltségvetése bruttó 93 millió forint lenne.
A támogatási kérelmet a Belső Biztonsági Alap Plusz elnevezésű program olyan felhívására küldte be az önkormányzat, amelynek célja a súlyos és szervezett, határon átnyúló bűncselekmények megelőzése és prevenciós kampányok megvalósítása. A város a Neumann János Egyetemmel konzorciumban tervezi a kiberbűnözés elleni fellépést és felvilágosítást nemcsak Kecskeméten, hanem a környező településeken is.
A június 27-ei közgyűlésre készült előterjesztésben az is olvasható, hogy a projektet „széles körű marketingtevékenységgel támogatva” képzelik el, és a teljes lakosságot szeretnék elérni, de kiemelten az általános és középiskolás diákokat, a hazai és külföldi egyetemi hallgatókat, az időskorúakat, a vállalati szektor munkatársait, valamint az intézmények, önkormányzatok dolgozóit.
Az önkormányzat széles körű partnerségben tervezi a programok megszervezését, a pályázat előkészítésében is részt vevő megyei rendőr-főkapitányság mellett bevontak több civil szervezetet és intézményt, hogy minél több embert elérjenek Bács-Kiskunban. Úgy vélik, az előadásokkal, személyes kitelepülésekkel, médiamegjelenésekkel javítható az emberek általános biztonságérzete, csökkenthető a kibertérben elkövetett bűncselekmények száma, erősíteni lehet a jogkövető kultúrát, illetve népszerűsíteni a bejelentési platformokat.
A projekt bruttó 93,1 millió forintos költségvetését teljes mértékben pályázati forrásból biztosítanák (az önkormányzat 38,1 millió, az egyetem 55 millió forintot kapna). A program a támogatás megítélése esetén szeptemberben indul, és 2026 végéig tart.
A képviselő-testület a még május 31-én benyújtott támogatási kérelmet utólag, egyhangúlag jóváhagyta június 27-ei ülésén, egyúttal felhatalmazta további intézkedésekre a polgármestert.