Site icon KecsUP – a kecskeméti régió kezdőoldala

Szombat délután tartja 26. évértékelőjét Orbán Viktor

Fotó: Orbán Viktor Facebook oldala

A miniszterelnök évértékelő beszédére szombat délután 15 órakor kerül sor. Orbán arról korábban beszámolt, hogy a frakcióülést követő két napban írja meg a beszédet, arról azonban nem, hogy pontosan miről esik majd szó – írta a VG.

A pénteki reggeli Kossuth rádióban adott interjújában a kérdező visszautalt arra a kormányfői kijelentésre, hogy a Trump-adminisztráció hatalomra kerülése után a magyar kormány most már „hátszélben” politizál és ez azt jelenti, hogy „nagyban és bátran kell gondolkozni”.

A miniszterelnök korábban úgy fogalmazott, hogy „az a szél, ami eddig szembefújt, most hátulról fúj” – sőt, azt is mondta, hogy az elmúlt 15 évben – tehát az első Trump-adminisztráció idején is – szembeszélben kellett rendbe tenni a magyar gazdaságot, a megnövelni béreket, munkát adni az embereknek, megvédeni és bevezetni a nyugdíjrendszerhez a 13. havi nyugdíjat. „Mindenben ellenünkre volt a nemzetközi közeg” – mondta.

Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy egy radikálisan új helyzet alakult ki, így el is tudták indítani a munkáshitelt, megemelték a minimálbért, és elindult egy 21 pontos gazdasági akcióterv, benne a kisvállalkozásokat támogató Demján Sándor-programmal – számolt be a VG.

A teljes cikk ITT OLVASHATÓ.

Exit mobile version