Gyógyszerhamisítás bűntette miatt emelt vádat a Bajai Járási Ügyészség egy férfival szemben, aki Magyarországon nem engedélyezett, Indiából származó gyógyszereket vett át, raktározott, átcsomagolt és külföldre postázott – mindezt csomagonként 100 eurórért. A házkutatások során közel félmillió tablettát foglaltak le nála a rendőrök.
A bajai férfit 2022-ben bízta meg ismerőse azzal, hogy fogadjon külföldről érkező, gyógyszereket tartalmazó csomagokat, a gyógyszerekről távolítsa el a külső csomagolást és a használati útmutatót, majd az így megmaradt tabletta- és kapszulaleveleket a meghatározott időben, a megadott címre és személyeknek továbbítsa – közölte szerkesztőségünkkel dr. Kövecs Máté ügyész, a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője.
A férfi elvállalta a dolgot, és 2022 nyarától kezdődően rendszeres átvette a külföldről érkező csomagokat, melyekben Magyarországon nem engedélyezett, forgalomba nem hozható, Indiából származó gyógyszerészeti készítmények voltak. A férfi a kereskedelmi mennyiségben érkezett gyógyszereket bajai lakásában, garázsában, illetve albérletében tárolta. Itt a gyógyszereket a kapott utasításnak megfelelően átcsomagolta, majd a megadott helyre postázta őket. A férfi másfél év alatt 62 gyógyszereket tartalmazó csomagot adott fel Svédországba. Munkájáért csomagonként 100 euró juttatást kapott – tudtuk meg Kövecs Mátétól.

A bajai rendőrök 2024. február 12-én kutatták át a vádlott által használt ingatlanokat, ahol közel félmillió tabletta fájdalomcsillapító, nyugtató- és altató hatású gyógyszert foglaltak le. Az elkövető ezt a mennyiséget 6 féle gyógyszerből halmozta fel.
„A személyes szükséglet határát öt gyógyszer mennyisége is lényegesen meghaladta, a legkevesebb is egy embernek 4 évre lett volna elegendő, de voltak olyan gyógyszerek is, amikből 315, illetve 542 évi mennyiséget tárolt az elkövető” – emelte ki a főügyészség helyettes szóvivője.
A férfit bűnszövetségben elkövetett gyógyszerhamisítás bűntettével vádolják, és börtönbüntetést indítványoznak számára. Az ügyet a Bajai Járásbíróság tárgyalja majd.