19.4 C
Kecskemét
2025. június 13., péntek

FRISS HÍREK

Uniós támogatással modernizál a kecskeméti cég

- Advertisement -

A kecskeméti székhelyű Raking Kft. informatikai modernizációs projektbe kezdett, amelynek célja a cég digitális infrastruktúrájának fejlesztése és versenyképességének növelése. A beruházás az Európai Unió kohéziós alapjából, a Széchenyi Terv Plusz keretében nyújtott 5,99 millió forint vissza nem térítendő támogatással valósul meg – közölte a cég a KecsUP Hírekkel.

A fejlesztés az „KKV-k növekedési lehetőségeinek támogatása a digitális infrastruktúra és transzformáció elősegítésére” című pályázat keretében kapott zöld utat, és a vállalkozás 10 százalékos önerő mellett hajtja végre 2025. április 1. és 2026. szeptember 30. között.

A kecskeméti Raking Kft. projektjének keretében korszerű felhőalapú irodai szoftvereket vezetnek be, amelyek lehetővé teszik a munkavállalók közötti és a külső partnerekkel történő hatékony digitális együttműködést, akár távmunkában is. A fejlesztés részeként új IT-biztonsági rendszert is kiépítenek, amely az adatvédelem és a kiberbiztonság erősítését szolgálja. A projekt emellett az eszközpark bővítésére is kiterjed. Többek között felsőkategóriás számítógépek, laptop, hálózati adattároló (NAS), WiFi access pointok, routerek, szünetmentes tápegységek, nyomtató, tablet és okostelefon kerülnek beszerzésre.

A digitális átállást informatikai szaktanácsadók segítik, akik nemcsak a rendszer kiépítésében, hanem annak betanításában és üzemeltetésében is közreműködnek. A projektmenedzsmentet, kommunikációt és rezsiköltségeket is az uniós támogatás fedezi, a kötelező könyvvizsgálat pedig garantálja a projekt szabályszerűségét. A fejlesztés megvalósítási helyszíne: 6000 Kecskemét, Szent István körút 24.

Hasonló cikkünk:  Ismét lemondásra szólították fel Szemereyné Pataki Klaudia polgármestert, ezúttal vonultak is a tüntetők (videó+galéria)

Az EU kohéziós forrásából fejleszthetnek a hazai vállalkozások

Magyarország számára ez különösen fontos, mivel az ország jelentős része az unió által kevésbé fejlett térségnek számít. A 2021–2027-es költségvetési ciklusban Magyarország számára több mint 14 milliárd euró áll rendelkezésre a kohéziós alapokból. Ebből a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) keretében pályázhatnak a cégek. Az uniós támogatás előnye, hogy nemcsak forrást biztosít a növekedéshez, hanem segíti a versenyképesség növelését, a zöld átállást és a régiók felzárkóztatását is. A projekt különösen időszerű, hiszen a magyar kis- és középvállalkozások (kkv-k) szektora jelentős technológiai lemaradással küzd az európai uniós versenytársakhoz képest. Az EU kohéziós politikájának egyik fő célja éppen az, hogy felzárkózási lehetőséget biztosítson az ilyen térségek és vállalkozások számára. A mostani fejlesztés jó példa arra, hogy a gazdasági modernizáció és digitalizáció miként érhető el célzott támogatásokkal.

Közreműködött szerkesztőként: Falusi Norbert

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Nem felel meg a törvényi előírásoknak a Hírös Agóra ügyvezetőjének végzettsége

Ahogyan arról korábban a KecsUP Hírek már beszámolt, több forrásból is felmerült a gyanúja, hogy Barta Dóra, a Hírös...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...