A miniszterelnök szerint a fiatalok számára minden segítség a kavargó világban, azt mondta, látja, hogy ők küzdenek a lakás megszerzésével. Orbán azt mondta, hogy az otthonteremtési hitel kialakítása hónapokig tartott, utalt arra, hogy a februári évértékelőben is beszélt már erről, nem újdonságról van szó, de szerinte az ördög a részletekben rejlik – írta a Telex. Lehetséges, hogy akkor erről elterelte a fókuszt a miniszterelnök és a kormány Pride elleni merényletkísérlete.
A miniszterelnök beszélt a közszolgálati dolgozóknak járó évi egymillió forintos otthontámogatásról is, szerinte orvosok, ápolók, tanárok, rendőrök, katonák és más köztisztviselők megérdemlik, hogy támogatást kapjanak. A miniszterelnök szerint éppen családbarát adóforradalmat hajt végre a kormány, azt mondta, hogy a gyerekek után járó támogatások is ezt támasztják alá.
Arra a kérdésre, hogyan lehet ennek a költségeit előteremteni, Orbán azt mondta, hogy jól kell gazdálkodni.
A családbarát adóforradalom után rátértek a Donald Trump által bevezetett vámtarifákra is. Orbán a skót golfpályán született vámmegállapodásról azt mondta, hogy a britek, akik kiléptek az Európai Unióból, jobb megállapodást kötöttek az amerikaiakkal, mint az EU – írta a Telex.
„Nincs miről beszélni szakmailag, most miniszterelnökként mondom. Ha egy nálam kisebb ország nálam jobb megállapodást köt, mint én, aki nagyobb vagyok, akkor én szakmailag kudarcot vallottam. Ez a helyzet az európai vezetőkkel” – mondta Orbán, természetesen az Európai Unió vezetésére utalva.
A Telex teljes cikke ITT OLVASHATÓ.