Logo
att.9sPmhwa5SX4ZTlVdZImaO7tBBqcHstZJcjzT7zZJiog-1920x1440.jpg

Három hónap alatt közel 20 milliárdot költött a kormány kommunikációra

Egyetlen negyedév alatt közel 20 milliárd forintnyi kommunikációs szerződést kötöttek különböző állami szervezetek a piacot lényegében monopolizáló kormányközeli csoporttal – írta a G7. Ezzel az alig több, mint 3 éve aláírt szerződés mindent egybevetve nettó 225 milliárd forintos keretösszege ki is merült. Lapszemle.

A Nemzeti Kommunikációs Hivatal közzétette, hogy az idei harmadik negyedévben milyen kommunikációs kampányokat rendeltek meg a különböző minisztériumok, állami cégek és egyéb szervezetek.

  • Július és szeptember között összesen 39 megbízás érkezett az állami kommunikációt egyedüliként végző cégcsoporthoz 19,45 milliárd forint értékben – írta a G7.
  • Rogán Antal minisztériuma volt a legnagyobb megrendelő, amely a hazai köztereket elárasztó plakátokról ismert kampányokra több mint 11 milliárd forintot szánt. Ez egyébként mostanában nem kiemelkedő: a belpolitikai verseny kiélesedése óta minden negyedévben 10 milliárd felett költ ilyen célra a Miniszterelnöki Kabinetiroda.
  • A kormánykommunikáción kívül az MVM 1,3 milliárdos, a MÁV vállalásait népszerűsítő 948 milliós, a Szuverenitásvédelmi Hivatal 865 milliós és a Magyar Posta 662 milliós megállapodásai voltak a legnagyobb értékű szerződések ebben a negyedévben.

A G7 kiemelte: ezek a pénzek kivétel nélkül egy cégcsoporthoz, Balásy Gyula kormányközeli vállalkozó cégeihez áramlanak. Az állami kommunikációt összefogó NKOH 2018 óta csak ezekkel a társaságokkal köt szerződést.

Jelentkezz be a KecsUP-ra!

Lépj be a beszélgetéshez és hogy jobban megismerjük egymást.

KecsUP Shorts

Összes videó