A NASA március 6-án indítana legénységet a Hold körüli útra, amely az emberiség eddigi legtávolabbi űrutazása lenne – írta meg a Telex. Lapszemle.
Az Artemis II misszió keretében négy űrhajós indul tíz napos útra. A legénység a Hold mellett elrepülve megkerüli annak túlsó oldalát, majd visszatér a Földre, miközben folyamatosan teszteli az Orion kapszula életfenntartó rendszereit és más létfontosságú berendezéseit. A kapszulát nem állítják Hold körüli pályára, és leszállást sem hajtanak végre.


