A Bács-Kiskun megyében jelenleg zajló, felső légúti tüneteket okozó vírusfertőzés járvány miatt rendelték el az intézkedést, amely minden járóbeteg szakellátásra és a fekvőbeteg osztályra érkező betegre, kísérőjükre, illetve a kórházba érkező látogatókra érvényes az intézmény minden telephelyén, így a kalocsai és kiskunfélegyházi kórházban is.
A kötelező maszkhasználat csak a 6 év alattiakra, az alapbetegség miatt a maszk viselésére képtelen betegekre és a mentálisan érintett betegekre nem vonatkozik – közölte Facebook-oldalán a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház.
Az intézmény dolgozóinak a légúti tünetekkel rendelkező beteg ellátása során, illetve a Szülészet-Nőgyógyászati Osztályon, az Újszülött Részlegen, a PIC- Koraszülött Részlegen, a Központi Aneszteziológiai és Intenzív Osztályon és az Onkoradiológia Központban kötelező az orr-szájmaszk használat – derül ki a tájékoztatóból.
A következő osztályokon, egységeken a látogatási tilalom továbbra is érvényben marad visszavonásig: Szülészet-Nőgyógyászati Osztály, Újszülött Részleg, PIC-Koraszülött Részleg.
A látogatási tilalom alól kivételt képeznek: • az életveszélyes állapotú betegek hozzátartozója előzetes osztályvezetői engedély alapján, • a kiskorú betegek szülei vagy törvényes képviselői közül egy szülő vagy törvényes képviselő, aki folyamatosan a gyermek mellett tartózkodhat, • a Perinatális Intenzív Centrumban (PIC-Koraszülött) fekvő újszülöttjét látogató szülő, • a szülészeti részlegeken a vajúdás és szülés idején szülő nő által kijelölt személy, • valamint egyéb, különleges esetek, a betegellátó szervezeti egység vezetőjének engedélyével – közölte a kórház.


