A KecsUP Hírek nem kapott meghívást, ezért arra biztatjuk a résztvevő egyetemistákat, írják meg akár emailben, akár kommentben tapasztalataikat, benyomásaikat, véleményüket Szijjártó Péter keddi látogatásáról a Neumann János Egyetemen.
Sűrűn van mostanában Kecskeméten Szijjártó Péter: januárban és február végén is járt a Mercedes-gyárban (utóbbi esetben Orbán Viktorral közösen), március 10-én, kedden pedig a Neumann János Egyetemen (és a Katona József Könyvtárban lévő kávézóban).
Szijjártó az egyetemen hallgatókkal és oktatókkal találkozott és nekik tartott beszédet. Az eseményre a KecsUP Hírek nem kapott meghívást (a könyvtári kávézóban tartott, a cégvezetőkkel és ügyvezetőkkel való beszélgetős programra sem).
Találtunk a Facebook-on pár fotót az NJE-n zajló eseményről, ezek tanúsága szerint olyan harminc-negyven egyetemista lehetett jelen az oktatási épületben, és mint megtudtuk, néhány oktató is. És természetesen jelen volt Cseh Tamás, aki a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltje Bács-Kiskun 2. számú országgyűlési egyéni választókerületében.
Megkerestük az egyetemet, hogy az eseményt miként szervezték meg: a hallgatók önként jelentkezhettek vagy csak egyes diákok kaptak meghívást? Ha utóbbiról van szó, milyen szempont alapján választották ki a meghívott diákokat? Hány diák lehetett jelen az eseményen?
Mivel úgy értesültünk, még a rendezvény előtt fél órával is szóltak hallgatóknak, hogy menjenek az oktatási épületbe, hogy kellően nagy legyen a létszám, kértük az egyetemet, erősítsék meg vagy cáfolják ezt az információt. Válaszokat nem kaptunk, ha ez megváltozik, frissítjük cikkünket vagy visszatérünk a témára.




