Többéves megállapodást írt alá a Samsung SDI a Mercedes-Benzzel az elektromos járművekbe szánt akkumulátorok szállításáról – mindezt hétfőn jelentették be. Lapszemle.
Minderről a Telex ír, a Reuters-re hivatkozva. Ez a Samsungnak a Mercedes-Benzzel kötött első ilyen jellegű szerződése.
Az akkumulátorok nikkel-kobalt-mangán kémiai összetételűek lesznek, és a Mercedes-Benz következő generációs elektromos járműveit fogják hajtani. A közlemény szerint a Mercedes-Benz azt tervezi, hogy az akkumulátorokat a jövőben a kompakt és közepes méretű elektromos SUV-kban és a kupé modellekben fogja felhasználni.


