Logo
IMG_3871-scaled-1920x1080.jpg

Végül bronzérmes lett a KTE az NB II-ben

A Kecskeméti TE végül bebiztosította harmadik helyét a bajnokságban már az utolsó előtti mérkőzésen, miután 2-1-re legyőzte a Mezőkövesdet a labdarúgó NB II 29. fordulójában, a Széktói Stadionban rendezett bronzmeccsen. A szezonban voltak ugyan döcögős részek, amiből az látszott, hogy nem cél a feljutás, csak a tisztes szereplés, ami sikerült a végére. Komoly meglepetés már nem várható az utolsó fordulóban, ami a bajnokság kimenetelét illeti, hiszen már biztos feljutó a Budapest Honvéd és az éllovas Vasas. Kettejük összecsapását vasárnap a Honvéd nyerte, így életben tartotta aranyérmes reményeit.

Tímár Krisztián vezetőedző több helyen is változtatott kezdőcsapatán – írja a KTE tudósítója: sérülések és taktikai döntések miatt Belényesi Csaba, Pálinkás Gergő, Eördögh András és Győrfi Milán sem kezdett, helyükre többek között Bolgár Botond és Berki Marcell került be.

A mérkőzés remekül indult a hazaiak számára, hiszen már a 4. percben megszerezték a vezetést. Kovács passza után Berki húzott el a jobb oldalon, lapos beadását pedig Bolyki közelről a kapuba továbbította. A gyors gól után azonban a Mezőkövesd fokozatosan átvette az irányítást, és több veszélyes helyzetet is kialakított. A szünetben Tímár Krisztián kettőt cserélt, ami érezhetően megváltoztatta a játék képét. A KTE fokozatosan visszavette a kezdeményezést, majd a 64. percben ismét előnybe került: Derekas labdaszerzése után Bolyki adott pontos passzt Pálinkásnak, aki közelről nem hibázott.

A találkozó után Tímár Krisztián arról beszélt, hogy jól kezdték a meccset, de az első félidőben komoly problémák voltak a védekezéssel és a labdabirtoklással. Kiemelte ugyanakkor, hogy a cserék stabilitást hoztak a játékba, és külön dicsérte a félig sérülten is pályára lépő Belényesi Csabát. A vezetőedző szerint a csapatnak büszkének kell lennie a harmadik helyre, mert teljesítették az idény előtt kitűzött minimális célokat.

A KTE számára május 17-én, vasárnap 17 órától Soroksáron zárul a 2025/2026-os NB II-es idény.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSAMGy
DVL–KGk
P 1. Vasas FC2919
4657–25+32
61 2. Budapest Honvéd2918
5648–22+26
59 3. Kecskeméti TE 29 16 3 10 49–36 +13 51 4. Mezőkövesd
29 13 7 9 37–33 +4 46 5. Kozármisleny 29 12 9 8 36–39 –3 45 6. Csákvár
29 11 10 8 42–37 +5 43 7. Videoton FC Fehérvár 29 10 9 10 36–30 +6 39 8. BVSC-Zugló
29 11 5 13 32–29 +3 38 9. Szeged-Csanád GA 29 9 9 11 29–33 –4 36 10. Tiszakécske*
29 10 9 10 36–42 –6 35 11. Karcagi SC 29 9 8 12 28–39 –11 35 12. FC Ajka
29 10 3 16 22–38 –16 33 13. Soroksár SC 29 7 9 13 38–45 –7 30 14. Szentlőrinc
29 6 12 11 33–41 –8 30 15. Budafoki MTE296
81530–48–18
2616. Békéscsaba295
101426–42–16
25*A Tiszakécskétől 4 pont levonva.

KecsUP Shorts

Összes videó