Logo
720647782_1537641244552469_4052546723019538622_n

Ruff Bálint és Magyar Péter / forrás: Magyar Péter Facebook-oldala

Mégsem terjeszti be a kormány a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot a jövő héten

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton. Lapszemle.

Magyar Péter emlékeztetett arra, hogy az eredeti terv az volt, hogy a jövő héten a parlament elé terjesztik a hivatal létrehozásáról szóló jogszabály-tervezetet. Nagyon sok észrevételt kaptak, joggal szeretnék az emberek, hogy legyen egy rövid társadalmi egyeztetés, hogy plusz javaslatok is bekerülhessenek - mondta az RTL Híradónak.

Ezért a jövő héten ahelyett, hogy a javaslatot terjesztenék be, inkább társadalmi egyeztetésre bocsátják a tervezetet, ami majd csak ezután megy az Országgyűlés elé. A miniszterelnök abban bízik, hogy szeptember elején felállhat a hivatal.

A 444.hu emlékeztetett: Ruff Bálint április második felében, miniszteri kinevezése előtt még arról beszélt, hogy a két kezdeti lépése az ügynökakták nyilvánosságra hozása és a vagyonvisszaszerzés lesz, bizottsági meghallgatásán pedig azt mondta, hogy a Vagyonvisszaszerzési Hivatal kereteit nem a Miniszterelnökség, hanem a 141 tiszás képviselő fogja kidolgozni.

KecsUP Shorts

Összes videó