Kedden este még csak egy telefonhívás érkezett három újságíróhoz, amiben közölték velük, hogy szerda reggel kilencre menjenek be a szerkesztőségbe: a felmondásukat kellett átvenni, a laptopot és a céges eszközöket pedig leadniuk.
A KecsUP több, egymástól független forrásból úgy értesült, hogy leépítés történt a Petőfi Népe és online párja, a BAON kecskeméti szerkesztőségében. A döntés nem elszigetelt helyi ügynek tűnik: ugyanazon a héten érkezett, amikor a Mediaworks országosan lapbezárásokkal, főszerkesztőváltásokkal és elbocsátásokkal alakítja át vidéki portfólióját. A kecskeméti történetnek ráadásul van egy szegedi szála is: a főszerkesztő neve már egy másik megyei lap impresszumában is megjelent.


