Logo
02Megyében - Lajosmizse

Budapest - Lajosmizse vasútvonal / Fotó: vonattal-termeszetesen.blog.hu

Újabb ígéret a lajosmizsei vasútvonalra: most 240 milliárd forintot különített el az új, Tisza-kormány

A lajosmizsei vasútvonal fejlesztése évek, sőt évtized óta visszatérő ígéret: egymást követő kormányok jelentették be a korszerűsítés tervét, ám a vonal továbbra is elavult állapotban működik. A helyi utazók régóta várják, hogy a bejelentések után végre valóban megkezdődjön a fejlesztés. Most újabb ígéret érkezett: a kormány 240 milliárd forint uniós forrást különített el a beruházásra – közölte a közösségi oldalán Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

Vitézy Dávid szerint a lajosmizsei vonal az utolsó Budapestről kivezető egyvágányú, dízelüzemű vasútvonal, ahol jelenleg elhasználódott szerelvények közlekednek a gyorsan fejlődő elővárosi térségek, köztük Gyál felé. Azt állította, hogy a fejlesztés legnagyobb akadálya Gyál fideszes polgármestere, aki szerinte minden eszközzel igyekszik megakadályozni a beruházást.

A miniszter úgy fogalmazott, megérti azokat, akiket aggaszt, hogy a jelenlegi óránkénti dízelvonatok helyett 15 percenként járnának a szerelvények, ugyanakkor hangsúlyozta: a fejlesztés korszerű, csendes motorvonatokat, külön szintű vasúti átjárókat hozna, és a vonalon továbbra sem lenne teherforgalom. Hozzátette, személyesen is felkeresi az érintett településeket.

Vitézy Dávid szerint:

„most tényleg ott a pénz, a kormány elkülönített 240 milliárd forintot”, ezért úgy véli, hogy „innentől ez nem játék”.

A bejelentés része annak a július 22-én ismertetett Baross Gábor Vasútfejlesztési Tervnek, amelyet Magyar Péter miniszterelnök és Vitézy Dávid mutatott be. A tízéves, kormányciklusokon átívelő program teljes kerete megközelíti a 3500 milliárd forintot.

KecsUP Shorts

Összes videó