Site icon KecsUP – a kecskeméti régió kezdőoldala

Kong az ürességtől a kiskunhalasi konténerkórház

A kiskunhalasi Mobil Járványkórház egyik kórterme (Fotó: Facebook.com / Szabó Tímea)

Hosszas huzavona és tárgyalások után Szabó Tímea országgyűlési képviselő (P) nemrég első ellenzéki politikusként bejutott kiskunhalasi mobil járványkórházba.

A konténerekből álló építmény rekord gyorsasággal, 2 és fél hét alatt készült el idén tavasszal a kiskunhalasi börtön területén.

A kiskunhalasi Mobil Járványkórház főépületének bejárata (Fotó: Facebook.com / Szabó Tímea)

A képviselőnő azt írta a Facebook-bejegyzésében, hogy a konténerkórház „hardvere” minden igényt kielégít.

Az 3100 m2 alapterületű konténerkórház három részlegre van osztva: 36 kórterméből 16 az alacsony kockázatú (A-B), 16 a közepes kockázatú (C) és 4 a súlyosabb állapotban lévő (D) betegeknek nyújt ellátást.

„A 150 ágyas kórház egészen kiválóan felszerelt és biztonságos, abszolút 21. századi technológia. Rendelkezésre áll 16 lélegeztetőgép, három mobilröntgen, egy CT és három dialízis gép. […] Az országban egyedülálló módon az egész intézményben úgynevezett légzsilipes rendszer működik az osztályok között, hogy a vírus ne terjedhessen egyik szobából vagy osztályról a másikra.” – írta Szabó Tímea.

A „szoftvert”, azaz az orvosokat és az ápolókat a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház adja.

Nekik azonban alig van itt munkájuk. Ahogy azt a képviselőnő megtudta, az április 21-i nyitás óta, vagyis több mint 100 nap alatt

eddig összesen 30 beteget ápoltak az intézményben.

A 30 páciensből ketten szorultak intenzív ellátásra.

A kiskunhalasi Mobil Járványkórház egyik kórterme (Fotó: Facebook.com / Szabó Tímea)

Megválaszolatlan kérdések

Szabó Tímea látogatása után a következő kérdésekre szeretett volna választ kapni:

Sem a Belügyminisztérium, sem az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem válaszolt a kérdésekre.

Dr. Szepesvári Szabolcs, a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház főigazgatója azt mondta, a maga részéről a járvány esetleges lezárultával oktatási központként hasznosítaná az épületet.

Az ismertté vált koronavírus-fertőzéses eseteket három csoportra oszthatjuk: elhunytak, gyógyultak és aktív betegek. Az aktív esetek azok, amelyekkel az egészségügynek foglalkoznia kell. Az aktív betegek vagy kórházi ellátásban részesülnek, vagy házi karanténban vannak. Jelenleg kb. minden ötödik aktív beteg van kórházban. 2020. augusztus 4-én az aktív fertőzöttek száma Bács-Kiskun megyében 6 fő volt a Koronavirus.gov.hu adatai szerint.

Kétsebességes egészségügyi rendszert készít elő a kormány? Szegény állami kórház és/vagy gazdag privát ellátás?

Exit mobile version