„A folyamatban lévő kormányhivatali működési engedélyeztetési eljárás lezárulta szerinti leghamarabbi időpontban” nyit majd meg a Montessori elveket követő magánóvoda Kecskeméten, válaszolta kérdésünkre a Szent Miklós utcai – volt önkormányzati tulajdonú – óvoda új fenntartója, az Öko-Hámor Környezetvédelmi Nonprofit Kft. Ennél közelebbi és pontosabb dátumot nem közöltek. A helyi egyedi védelemmel érintett épületben jelenleg felújítási munkálatok zajlanak.
A szecessziós stílusú ingatlan értékesítéséről 2023 márciusában döntött a kecskeméti közgyűlés, és elfogadta a pályázó bruttó 97.800.000 Ft-os árajánlatát. A csökkenő gyerekszámmal, valamint azzal indokolták az óvoda eladását, hogy az jelentős felújításra szorul, erre azonban sem uniós pályázat, sem saját forrás nem állt rendelkezésre.
A tavalyi közgyűlési döntés után sokan azt várták, hogy a fizetős magánóvoda már 2023. szeptembertől fogadja a gyermekeket. Erre azonban azért nem került sor, mert az új tulajdonost, a lajosmizsei Hu-Mago Kft.-t, aki megvásárolta az épületet, addig nem lehetett bejegyezni, míg az állam az elővásárlási jogáról le nem mond; és erről az állam képviseletében eljáró miniszter csak 2023. végén nyilatkozott – válaszulta érdeklődésünkre az új fenntartó.
Hozzátette: a kecskeméti önkormányzattal nem folynak tárgyalások, hiszen „a nyilvántartásba vételi- és működési engedély kiadásának kérdésében jogszabályi felhatalmazás alapján sem hatósági hatásköre, sem illetékessége nincs”.
A közgyűlésen is szó lehet az óvodáról
Újból napirendre kerülhet a városi közgyűlésen a Szent Miklós utcai óvoda, ha a felvételéhez hozzájárul a képviselőtestület többsége. Dr. Siposné Bodrozsán Alexandra ellenzéki politikus kérdezné a polgármestert többek között arról, hogy milyen információkkal rendelkezik az óvoda nyitásáról, és miért nem kezdődött el eddig a nevelés-oktatás. Bodrozsán szerint „az ingatlant a Fidesz-KDNP elherdálta” és „olyan üzleti vállalkozáshoz asszisztált, amely által megszűnt a kecskeméti gyermekek ingyenes, önkormányzat által finanszírozott nevelése, hiszen az így tervezett magánóvoda súlyos százezrekért foglalkozna a gyerekekkel” – írja kérdésében a képviselő.
A tavaly értékesített óvodai épületről szóló februári közgyűlési vitát követni fogjuk, arról a KecsUP-on beszámolunk.