Kecskemét
2024. június 23., vasárnap

FRISS HÍREK

Történelmi sikert értek el a kecskeméti futsalosok

A Messzi István Sportcsarnokban hétfőn megrendezett futsal bajnoki döntőjének negyedik mérkőzésén kecskeméti oldalról a párharc utolsó meccsének kivívása volt a cél. A hazai csapat küzdeni akarásáról mindent elmond, hogy kétszer is háromgólos hátrányba kerültek, az utolsó percekben azonban már a vezetés megszerzéséért támadhattak. A kecskemétiek az ezüsttel történelmi sikert értek el városunknak, a Haladás pedig zsinórban negyedszerre lett bajnok.

Már a mérkőzés első percében nagy lehetőség adódott a szombathelyiek előtt, ezt pedig – a lefújás után tizedik magyar bajnoki aranyát átvevő – Dróth Zoltán higgadtan értékesítette, 0-1. A kezdeti megingást követően már higgadtabban játszott a Scoregoal, a második gólt azonban ismét a zöld-fehérek szerezték: a 13. minutumban a korábban Kecskeméten is játszó Rutai Balázs bombázott a kapuba, ezzel be is állította a félidei eredményt, így 0-2-vel vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészt ismét góllal kezdte a Haladás, Hajmási Milán köszönt be a 21. percben, ezzel pedig elúszni látszott a mérkőzés kecskeméti oldalról. A kék-fehér csapat azonban nem így gondolta, rátettek még egy lapáttal: Fekete Márk azonnal góllal válaszolt, így visszahozta a reményt a Messzi István Sportcsarnokba. A 28. percben egy balszerencsés mozdulatsort követően Pál Patrikról saját kapujába pattant a labda, ezt pedig a hírös városiak hatalmas hajrája követte. A középkezdés után nem sokkal Bíró Attila, a vendégek kiállítását követő kétperces emberelőnyben Kajtár Mátyás Krisztián, majd végül ismét Fekete Márk talált be a címvédő kapujába. Hét perccel a vége előtt, 4-4-es állásnál a hazaiaknak minden esélyük megvolt arra, hogy ötödik mérkőzésre mentsék a párharcot. A Scoregoal Kecskemét mindent megtett a vezető találat megszerzéséért, a mérkőzést azonban végül a hajrában a szombathelyi Diniz De Souza Henrique egyéni villanása döntötte el, aki messziről bombázott a hálóba, ezzel pedig kialakította a 4-5-ös végeredményt.

Hasonló cikkünk:  Politikai csatatérnek ígérkező kecskeméti választókerületeket mutatott be a KecsUP – összefoglaló videókkal

Fotó: Scoregoal Kecskemét

„Rendkívül büszke vagyok a csapat minden tagjára, és öröm számunkra, hogy az élvonalban ilyen messze jutottunk, ezüstérmet szereztünk. Van bennem hiányérzet, mert közel voltunk az újabb nagy bravúrhoz. Sok apróság döntötte el ezt a meccset is, és végül ezek döntöttek a bajnoki döntő alatt. Az első mérkőzésen nyújtott védekezés lett volna a kulcsa, hogy még fényesebb lehessen az év végén az érem. Azt a teljesítményt nem tudtuk ma bemutatni, elkerülhető gólokat kaptunk. Az egész év során a maximumra törekedtünk. Úgy vélem, hogy a kecskeméti futsalok fiúk nem az év hősei, hanem Kecskemét sportjának hősei most. Bízom benne, hogy tudjuk folytatni a megkezdett utat. Sok múlik azon, hogy hányan állnak mellénk. Vercz Tamás klubelnök szívvel-lélekkel dolgozik egy évtizede, de az ő erőfeszítései is végesek. Mélyebb rotációra, több lehetőségre van szükségünk, hogy még több dicsőséget szerezhessünk a városnak. Köszönjük mindazoknak, akik támogattak minket törekvéseink során, és bízom benne, hogy a futsal Kecskeméten tudja folytatni eredményes szereplését, mi ezen fogunk dolgozni. Gratulálunk a Haladásnak a bajnoki címhez” – értékelt Marko Gavrilovic sportigazgató a történelmi siker után a klub honlapján.