Site icon KecsUP – a kecskeméti régió kezdőoldala

Aládúcolt kórházi feljárók: a végleges megoldás a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság feladata

A rendelőintézet gyalogos feljáróját egyelőre faoszlopokkal dúcolták alá / Fotó: Hraskó István

Válaszolt a kecskeméti kórház a KecsUP-nak az alulról megtámasztott mentőfeljáróval és rendelőintézeti gyalogos feljáróval kapcsolatban. Mint írták, készültek szakvélemények 2020-21-ben, és ez alapján elvégezték „az azonnali beavatkozást igénylő munkákat”.

Mint arról beszámoltunk, a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház mentőfeljárója számos ponton fémoszlopokkal-és gerendákkal van megtámasztva és nagy foltokban kilátszódnak a vasbetonszerkezet vasrúdjai. Több helyen háló van erősítve közvetlenül a feljáró aljához, vélhetően azért, hogy az esetlegesen lepotyogó törmelékdarabok ne okozzanak sérülést az embereknek és kárt a hídszerkezet alatt parkoló autókban.

Így fest alulról a kecskeméti kórház mentőfeljárója / Fotó: Hraskó István

A fémoszlopok alját a parkolóházakban megszokott fémkorlátok védik, nehogy az autók kárt tegyenek bennük és véletlenül kidöntsék őket.

A rendelőintézet gyalogos-feljárója is olyan állapotban van, hogy szükség volt a megerősítésére. Ezt egyelőre még faszerkezettel dúcolták alá, itt is több foltban hiányzik a vakolat és kilátszik a vasbeton-szerkezet. Elég szűkös egyébként ez az átjáró, óvatosan kell hajtani a sofőröknek.

A rendelőintézet gyalogos feljárója / Fotó: Hraskó István

Megkerestük kérdéseinkkel a kórházat, és szerdán délelőtt a következő tájékoztatást kaptuk:

„Az 1970-es és 80-as évek fordulóján létesült épületek két fő megközelítése az 1980-ban megépült Mentőfeljáró és az 1984-ben létesült Rendelőintézeti gyalogos feljáró. A kórház mindkét létesítményre készíttetett épületdiagnosztikai szakvéleményt és tartószerkezeti számításokat is (2020-ban és 2021-ben). A szakvélemények alapján elsődlegesen a ‘mentőfeljáró ideiglenes megerősítése aládúcolással’ feladatot kellett elvégeztetni. Az elkészült szakvéleményeknek megfelelően az azonnali beavatkozást igénylő munkákat a kórház elvégeztette. A végleges megoldást biztosító feladatok 2024. január 1-jétől a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság hatáskörébe tartoznak.”

Így hát írtunk a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóságnak (KEF) is, és megkérdeztük, szerintük mekkora a gond a feljárókkal, mikor van esély a felújításukra, egyáltalán mi jelentené a végleges megoldást: egy teljeskörű felújítás vagy új feljárók építése? Érdeklődtünk arról is, mindez mennyibe kerülne és milyen forrásból lenne finanszírozva, és hogy elkezdődött-e már a felújítás szervezése, várható-e a feljárók esetleges lezárása. Ha kapunk válaszokat, visszatérünk a témára.

A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság a pénzügyminiszter irányítása alá tartozó költségvetési szerv, szakmai irányítását a Pénzügyminisztérium közigazgatási államtitkára látja el, főigazgatóját a pénzügyminiszter nevezi ki. Két alapvető tevékenysége honlapja szerint:

Nemrég írta meg az Átlátszó, hogy Polt Péter legfőbb ügyész feljelentéskért értékelte a DK-s Vadai Ágnes országgyűlési képviselő kérdését, amely arra vonatkozott, történt-e jogsértés a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság egyik friss tenderének kiírása és lebonyolítása során (egy 88 milliárd értékű megbízásról volt szó, üzemeltetési és ingatlankarbantartási feladatokra szólt a tender, 24 + 12 hónapos időszakra).

Kapcsolódó cikkünk:

Alá kellett dúcolni a mentőfeljárót és a rendelőintézet gyalogos feljáróját a kecskeméti kórházban

Exit mobile version