Site icon KecsUP – a kecskeméti régió kezdőoldala

Fél kecskemétnyi ember hal meg évente Magyarországon elkerülhető okok miatt

Forrás: Magyar Orvosi Kamara Facebook-oldala

Társadalmi kampányt indít februárban a Magyar Orvosi Kamara (MOK), hangsúlyozva, ez „minden politikai párttól és szervezettől független”. Célja az állampolgárok egészségtudatosságának erősítése, „egy robosztus állami egészségügyi rendszer kialakításának támogatása”. A MOK azt is közölte, Magyarország az EU-átlaghoz képest fele annyit költ az egészségügyre – azaz lakosai egészségére, a forráshiány a rendszer minden szintjén érezteti hatását.

„Az egészségügyben működő szakmai kamarákról szóló törvény kimondja, hogy a kamara a Nemzeti Együttműködés Rendszerének keretei között társadalmi súlyának, szellemi tőkéjének megfelelő mértékben járuljon hozzá az egészségpolitika alakításához, az egészségügyet érintő egyéb döntések meghozatalához, valamint a lakosság egészségügyi ellátásának javításához” – a kampányt ezt szem előtt tartva indítja a MOK. A kamara országos elnökségének közleményéről a 24.hu is beszámolt.

A MOK egyébként azt is kiemelte, hogy kampányuk „minden politikai párttól és szervezettől független, a magyar orvostársadalom széleskörű felhatalmazásával bír”. A 24.hu szerint a MOK nem véletlenül emelte ki függetlenségét, ugyanis – mint azt a Népszava megírta – a Belügyminisztérium nemrég politikai hangulatkeltéssel vádolta meg a szakmai szervezetet, amikor a kamara arra hívta fel a figyelmet, miként lehetetleníti el a betegellátást a finanszírozás szűkössége.

„Bármily fájdalmas, bármily nyomasztó is a beismerés, nem a letagadásban rejlik ellenszere”idézi a kamara Semmelweis Ignác alapvetését. Közölték, a kampány kizárólag a mindenki által megismerhető, a KSH, az Eurostat és az OECD adatbázisaiban nyilvánosan hozzáférhető hivatalos adatokon alapul.

A „magyarok egészsége többet érdemel” címmel indított kampányhoz létrehoztak egy külön oldalt (tobbeterdemel.hu), amelyen arról írnak, hogy a magyar egészségügy jelenlegi állapota több évtizedes elhanyagolás következménye.

Exit mobile version