8 C
Kecskemét
2025. március 19., szerda

FRISS HÍREK

Kecskeméten látható először magyar színházban A kék csodatorta

- Advertisement -

Február 5-én a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház gyermekközönsége láthatta Magyarországon először A kék csodatorta című zenés mesejátékot, amelyet a Muszty Bea – Dobay András szerzőpáros jegyez. Az előadás látványos, mozgalmas, és tele van fülbemászó dallamokkal, amelyek igazán emlékezetessé teszik ezt a varázslatos utazást.

A darab egy fordulatos, humorral és zenével átszőtt történetet mesél el, amelyben Belkántó herceg és barátja, Vibrátó kalandos küldetésre indulnak, hogy megszerezzék a legendás kék csodatortát. Küldetésük célja, hogy Patológia királyának hisztérikusan házasságellenes lánya, Szupertónia, jobb kedvre derüljön – ám az útjukat számos izgalmas próbatétel és furcsa lény keresztezi.

Fotó: Benkő Emese

A darabot Jankovics Anna rendezésében állították színpadra, aki a mesés történet kapcsán kiemelte: „Gyermekelőadást csak jókedvvel és őszinte lelkesedéssel lehet készíteni. A mese varázsa és a lendületes tempó nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a fiatal nézők figyelmét fenntartsuk. A kék csodatorta nemcsak szórakoztat, hanem egyben bevezet a színház csodálatos világába is.”

A produkcióban a Kecskeméti Nemzeti Színház számos kiváló színművésze szerepel. Sirkó László, aki Patológia királyát alakítja, így fogalmazott: „A gyermekek számára játszani mindig különleges kihívás. Az őszinte és közvetlen reakcióik egyszerre adnak felelősséget és örömet. Bízunk benne, hogy ez az előadás is hozzájárul ahhoz, hogy a jövő közönsége megszeresse a színház világát.”

Fotó: Benkő Emese

Szegvári Júlia, aki a hisztis Szupertónia királykisasszonyt alakítja, arról beszélt, hogy a mese fontos üzenetet hordoz: „A történet egyik központi gondolata, hogy érdemes küzdeni azért, akit szeretünk. A gyerekeket le kell kötni, meg kell ragadni a figyelmüket, hiszen ők azonnal kimutatják, ha valami nem érdekli őket. Ezért is fontos, hogy minden előadásunkba a lehető legtöbb energiát fektessük.”

Hasonló cikkünk:  Háy János drámáját mutatták be a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színházban

A további humoros karakterek megformálói: Belkántó herceg szerepében Mechle Christian látható, barátját, Vibrátót Varga-Huszti Máté kelti életre. Doktor Plágium megformálója Sipos Imre, míg Doktor Placebót Körtvélyessy Zsolt alakítja. Affekt grófjaként Pál Attila, Effekt grófjaként pedig Cselóczki Tamás lép színpadra. Heuréka szerepét Kovács Gyopár játssza, Nagy Döhét Sipos Imre, míg annak lányát, Brünhildát Magyar Éva alakítja. A tábornok Fazakas Géza, míg Mama szerepében Csombor Teréz, Papa szerepében pedig Sirkó László látható. Jófiút Szegvári Júlia játssza, Drakulina, a hétfülű sárkány szerepében Csapó Virág tűnik fel. A rendőrt Sipos Imre alakítja, míg Nagy Kámpicsot Magyar Éva, Sanda Kánt Fazakas Géza, a Hóhért és a Katonát pedig Szanka György formálja meg.

Fotó: Benkő Emese

A díszletet és jelmezeket Matyi Ágota tervezte, a koreográfiát Túri Lajos Péter készítette, a dramaturg Tóth Kata volt, míg a zenei munkálatokban Keller Dániel Máté működött közre.

Forrás: Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Hogyan történhetett meg Európa közepén az MNB-alapítványok vagyonvesztése?

Március 17-én került napvilágra a Direkt36 leleplező anyaga, amelyből kiderült, hogy az Állami Számvevőszék egyik jelentésében arra jutott, hogy...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...