10 C
Kecskemét
2025. március 27., csütörtök

FRISS HÍREK

Szamler László elmondta a közgyűlésnek és a KecsUP-nak is, mi a helyzet azzal a bizonyos gyümölcsössel

- Advertisement -

A Fidesz-KDNP képviselője a KecsUP Híreknek úgy nyilatkozott – és ezt a közgyűlésen is elmondta -, hogy 2015-ben eladta az összes matkói földterületét egy bedőlt bankhitel előtörlesztése érdekében, de az elhíresült 637 négyzetméteres gyümölcsöst a vásárló idős házaspár nem írta át a nevére, haláluk után pedig végrehajtás alá került. Szamler László kijelentette: azért nem tüntette fel a területet a vagyonnyilatkozatában, mert úgy tekinti, hogy az az elhunyt vevők örököseié.

Mint megírtuk, a KecsUP Hírek olvasója felhívta a figyelmünket egy, a város hivatalos honlapján közzétett árverési hirdetményre, amelyben Szamler László Fidesz-KDNP-s önkormányzati képviselő 637 négyzetméteres külterületi, gyümölcsös művelési ág besorolású ingatlanját hirdették meg licitre (210 ezer forint becsértékkel) – csakhogy ezt a földet a képviselő se a korábbi, se a legújabb vagyonnyilatkozatában nem tüntette fel. A végrehajtást az MKK Magyar Követeléskezelő Zrt, az EOS Faktor Zrt. és az Inhold Zrt. kérte, összesen 12,3 millió forint kölcsönösszeg, egyéb pénzkövetelés jogcímén.

A Szövetség a Hírös Városért Egyesület közgyűlési frakciója február 5-én nyílt levelet tett közzé, felszólítva a kormánypárti képviselőt, hogy február 10-ig „egyértelműen adjon számot a nyilvánosságnak a vagyoni helyzetével kapcsolatban felmerült kérdésekről”, majd miután nem kaptak választ, február 12-én közölték, vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményeztek a kormánypárti képviselő ellen.

Az ügy a február 20-ai közgyűlésen is előkerült annak kapcsán, hogy Siposné Bodrozsán Alexandra ellenzéki politikus (Szövetség) indítványozta a képviselői vagyonnyilatkozatok nyilvánosságra hozatalát. Az erről a napirendi pontról és az ennek kapcsán kibontakozott vitáról szóló részletes cikkünk itt olvasható, ebből annyit emelnénk ki, hogy Leviczky Cirill (Fidesz-KDNP) kijelentette, hogy sem neki, sem frakciótársainak nincs takargatnivalója, és szerinte Szamler Lászlót indokolatlanul keverték bele az ügybe. Azt mondta, ha a Szövetség megkereste és megkérdezte volna képviselőtársát, válaszolt volna, ehelyett azonban az ellenzéki frakció nyílt levélben kezdeményezett ellene vizsgálatot.

Siposné Bodrozsán Alexandra viszont jelezte, hogy igenis küldtek Szamler Lászlónak megkeresést, hogy tisztázza magát, a kérdéseket megtalálhatta a postaládájában, a személyes és a hivatalos e-mail fiókjában egyaránt, és csak ezután indítottak ellene vizsgálatot.

A KecsUP Hírek egyébként még január 28-án emailben megkereste Szamler Lászlót három, szerintünk könnyen megválaszolható kérdéssel – miért nem tüntette fel vagyonnyilatkozataiban az érintett ingatlant, milyen tartozás, adósság miatt kerül sor az árverésre, köztartozása van-e jelenleg? -, egy hétig nem kaptunk választ, akkor írtuk meg első cikkünket a témában.

„Én azt gondolom, hogy nyílt leveleken keresztül és a médián keresztül feltett kérdésekre nekem nem kell válaszolnom. Ha engem megkérdez valaki akár itt a közgyűlésben, akár a bizottsági üléseken, a folyosón, hogy te figyelj, ez hogy volt, én elmondom. És ugyanazt fogom elmondani a bizottság előtt is, bármi olyan kérdés felmerül, amely akár a vagyonnyilatkozatommal vagy a képviselői munkámmal kapcsolatos. Igen, kaptam nyílt levelet. Egy provokáció. És innentől kezdve úgy döntöttem, hogy csak és kizárólag a szabályozási bizottságnak vagyok hajlandó bármiféle olyan kérdésére válaszolni, ami ezzel kapcsolatos, mert én azt a bizottságot tartom legitimnek, hogy ebben a kérdésben eljárjon” – fejtette ki Szamler László a közgyűlésen. Majd válaszolt a Szövetség által felvetett hiányosságokra.

  • Szavai szerint az egyéni vállalkozását azért nem írta bele a legújabb vagyonnyilatkozatába, mert nem volt bevétele 2024-ben és 2025-ben sem tervez, de a vállalkozását nem hajlandó visszaadni, mert nincs ilyen kötelezettsége.
  • A gyümölcsössel kapcsolatban pedig a következő magyarázatot adta: 2015 előtt az összes matkópusztai gyümölcsösét eladta kényszerűségből, ugyanis akkoriban bedőlt egy bankhitele, és a földeladásból származó bevételeit hiteltörlesztésre használta fel. „Ez a kis földdarab nem került átírásra annak idején. Időközben meghalt az idős házaspár, akinek ez eladásra került. Én ezt onnan tudtam meg, hogy a végrehajtótól kaptam egy papírt, hogy végrehajtás alá vették a birtokot, ami szerintem már nem az enyém” – mondta Szamler László, kijelentve: végig úgy gondolta, hogy a gyümölcsöshöz az elhunyt vevők örököseinek van joguk.
Hasonló cikkünk:  Már mennek ki a csekkek, értesítések a megemelt építményadóról is

„Én őket megkárosítani nem fogom, addig, amíg ők erről le nem mondanak és azt nem mondják, hogy ők ezt elengedik, addig az övék. Tisztességtelen lenne, ha én bárhol azzal állnék elő, hogy nekem van bármiféle olyan vagyontárgyam, ami papíron ugyan nálam ragadt, de nem az enyém és ehhez tartom magam a jövőben is” – zárta le a témát a közgyűlésen.

Szamler László (Fidesz-KDNP) a kecskeméti képviselőtestület 2025. február 21-i ülésén / Fotó: Hraskó István, KecsUP Hírek

A pontosítás érdekében a testületi ülés után a KecsUP Hírek nyilatkozatot kért Szamler Lászlótól, aki ezúttal válaszolt is kérdéseinkre.

„Egészen addig, amíg a ki nem fizetett banki hitelünk miatt végrehajtás alá nem vették mindenünket, addig én nem tudtam, hogy beragadt egy 634 négyzetméteres földterület, ami az enyém. Ez akkor derült ki, amikor a végrehajtó tudomásomra hozta. Ekkor én próbáltam felvenni a kapcsolatot az idős házaspárral, akinek eladtam ezt a birtokot, de addigra mindketten meghaltak. Akkor próbáltam felvenni a kapcsolatot az örökösökkel, ez sikerült és közöltem velük, hogy értelemszerűen nem az enyém a terület, hanem az övék, rendelkezzenek vele, hozzák a papírokat, ami ehhez kell és én természetesen aláírom, tehát nem élek vissza a helyzettel” – mondta el Szamler László.

Magyarázata szerint viszont mire az örökösök bármit léphettek volna, a végrehajtás már széljegyen volt, és „nem tudtak már ezzel mit kezdeni”.

Hozzátette, az örökösöknek a végrehajtóval kellett volna egyeztetniük, de nem tudja, léptek-e ebben az ügyben, mert ő ezt már nem követte nyomon. Tudomása szerint talán kétszer bocsájtották árverésre a gyümölcsöst, amelyet akár már 105 ezer forintért is el lehetett volna vinni, „de nem kellett senkinek”.

„Én azóta többször beszéltem az örökösökkel, kisebb gondjuk is nagyobb volt annál, hogy ezzel foglalkozzanak, viszont írásba nem foglalták, hogy lemondanak róla. Innentől kezdve én úgy tekintettem rá, hogy nem az enyém és nem írtam bele a vagyonnyilatkozatba” – szögezte le a KecsUP Híreknek is.

Megkérdeztük, a földhivatalnál nem lehetett volna-e elintézni ezt a problémát, de a kormánypárti képviselő azt válaszolta, a végrehajtás ennek útjában áll.

„A nyílt levélre nem vagyok hajlandó reagálni, mert én a nyílt leveleket mindig provokációnak veszem” – jelentette ki Szamler László. A szabályozási bizottságnak áll a rendelkezésére.

„Minden kérdésre válaszolok, alávetem magam az eljárásnak, és ha úgy döntenek, hogy márpedig javítsam ki és minden adatot tüntessek fel a vagyonnyilatkozatban, akkor azt meg fogom tenni és közlöm az örökösökkel, hogy nincs más választásom” – nyilatkozta.

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Közleményben reagált az ÁSZ vizsgálat alá vett kecskeméti egyetem rektora

Dr. Fülöp Tamás, a Neumann János Egyetem rektora éppen akkor adott ki közleményt, amikor a Szövetség a Hírös Városért...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...