Site icon KecsUP – a kecskeméti régió kezdőoldala

Hogyan történhetett meg Európa közepén az MNB-alapítványok vagyonvesztése?

Fotó: 24.hu

Március 17-én került napvilágra a Direkt36 leleplező anyaga, amelyből kiderült, hogy az Állami Számvevőszék egyik jelentésében arra jutott, hogy az MNB alapítványaiba tett, százmilliárd forintos nagyságrendű közpénzt mindenféle magántőkealapok közbeiktatásával úgy kezelték a különféle felelősök, hogy annak brutális vagyonvesztés lett az eredménye.

Mindez nemcsak az alapítványi vagyont, de a kecskeméti Neumann János Egyetemért Alapítvány közel 130 milliárd forintját és az MBH Bank 170 millió eurónyi (közel 70 milliárd forintnyi) hitelét is érinthette.

A Telex forrásai szerint az ÁSZ jelentése szemfelnyitó lesz, de azért már az is szokatlan, sőt nagyon erős jelzés volt, hogy a BDO könyvvizsgáló visszavonta az elmúlt évek jelentéseire adott auditot.

Hogy mekkora a vagyonvesztés, azt majd meglátjuk, az mindenesetre túl sok jóval nem kecsegtet, hogy a cikk idéz egy olyan szöveget a jelentésből, amelyet Matolcsy György az ÁSZ elnökének írt:

„bevételi és forrás lehetőségek, valamint a kötelezettségállomány ismeretében az látszódik, hogy külső segítség nélkül a PADME/Optima csoport jelenlegi helyzetének megnyugtató rendezésére jelenleg nem látunk lehetőséget”.

A kiszivárgott, Direkt36 által feldolgozott jelentés és háttérbeszélgetéseink alapján a Telex összeszedte a legfontosabb kérdéseket, amelyek ezen a ponton felmerülnek. Ezeket ebben a CIKKBEN olvashatod.

Exit mobile version