– Egyrészt azért támogatom az aláírásommal az aHang petícióját, amely a propaganda ellen és egy új médiaszabályozás kialakításáról szól, mert nagyon zavar ez a megosztottság, amit létrehoztak Magyarországon; ugyanis nagyon nincs rendjén ez a gyűlöletkeltés és az egymással szembeni uszítás. Másfelől öt unokám van, és szeretném, ha ők itthon nőnének föl és itthon élnék az életüket, akik közül egyikük már külföldön tanul, és még reménykedem, hogy hazajön – mesélte a neve elhallgatását kérő kecskeméti nyugdíjas pedagógus hölgy érdeklődésünkre, aki megosztotta azt is, hogy bár tudja, kicsi jelentősége van ezeknek az aláírásgyűjtő akcióknak, mégis fontosnak tartja, hogy amikor és ahol csak lehet, demonstrálják az emberek a véleményüket a hazugsággal és propagandával szemben.
Majd az idős hölgy férfi beszélgetőpartneréhez fordultunk, aki egy rövid történetet mesélt el még a hetvenes évekből, amikor egy Kecskeméten szolgálatot teljesítő orosz pilótától megkérdezte a következőt: ugyan mondja már el neki, miért hisznek el minden hülyeséget az oroszok, amit a párt mond. Mire azt a választ kapta – idézte fel a nyugdíjas férfi az orosz katona válaszát –, hogy azért, mert funkcionális analfabéták az emberek, akik be vannak zárva, és hiába tudnak írni és olvasni, ha az újság csak egyet fúj – ezért azt hiszik el az emberek, amit mindig látnak és hallanak. Az idős férfi szerint most hasonló a helyzet hazánkban, amikor nagyon sokan csak az M1-et, a Kossuth rádiót vagy a propagandává süllyesztett megyei lapokat hallják és olvassák.
Arról, hogy milyennek is kellene lennie a sajtónak, a pedagógus nyugdíjas hölgy azt mondta:
– „nyilvánvalóan nem egyoldalú kormánypropagandát kéne nyomni a közpénzből finanszírozott csatornákon”, és a közéletnek is sokkal, de sokkal színesebbnek kellene lennie, ahol jobban előjönnek az értelmes kritikák, és törekednek az igazságosabb, valósabb közlésre, vagyis nem hazudnak – fűzte hozzá.

Az ország több pontján tiltakoztak a propaganda ellen
Az aHang és helyi közösségei, az aPontok országos demonstrációsorozata szerda reggel Budapesten, Makón és Záhonyban kezdődött el, amelyhez napközben folyamatosan más városok is bekapcsolódtak: Szeged, Nyíregyháza, Székesfehérvár, Hódmezővásárhely, Kisvárda, Szolnok, Veszprém, Szentes, Gyula, Dunakeszi, valamint Kecskemét is.
A demonstrációk nagy részét a Mediaworks helyi szerkesztőségei elé szervezték – míg Kecskeméten a Rákóczi utcán települtek ki. Az figyelemfelkeltéssel arra emlékeztettek, hogy a kormánybarát kiadót 12 évvel ezelőtt, 2003. november 26-án jegyezték be.
Megtudtuk, hogy Kecskeméten még nincs az aHangnak helyi csoportja, de folyamatban van a megalakítása, és ez a mai akció is az ehhez kapcsolódó egyik megmozdulás volt. Az aHang az egyik legnagyobb parlamenten kívüli civil erő Magyarországon, melynek célja, hogy minél több választót bírjon mozgósításra, legyen szó petícióról, különböző közélettel kapcsolatos akciókról, alulról szerveződő helyi és országos kampányokról. Elmondásuk szerint segítik az összehangolt cselekvést, hogy erősítsék a társadalmi szolidaritást, csökkentsék a kirekesztést, erősítsék a közösségi és politikai részvételt, felszólaljanak a társadalmi és környezeti igazságosság mellett, valamint felhívják a figyelmet arra, hogy a demokratikus működés feltétele a szabad és független intézményrendszer megléte – többek között a közmédia területén is.
Ezzel kapcsolatban Szalóki Viktor, az aHang politikai igazgatója szerda délelőtti budapesti sajtótájékoztatóján elmondta:


