Mivel a járványküszöböt meghaladta a légúti megbetegedések előfordulása a kecskeméti járásban, ezért a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház főigazgatója új járványügyi intézkedéseket rendelt el. Az intézkedések az intézmény valamennyi fekvőbeteg-ellátó telephelyére kiterjednek Kecskeméten, Kalocsán és Kiskunfélegyházán.
Az elővigyázatosság érdekében 2026. január 15-től határozatlan időre, visszavonásig látogatási tilalom lép életbe a Szülészet-Nőgyógyászati Osztályon, az Újszülött Részlegen, valamint a Perinatális Intenzív Centrumban működő PIC–Koraszülött Részlegen.
A látogatási tilalom alól kivételt képeznek:
- életveszélyes állapotú betegek hozzátartozói előzetes osztályvezetői engedély alapján,
- kiskorú betegek szülei vagy törvényes képviselői közül egy szülő vagy törvényes képviselő aki folyamatosan a gyermek mellett tartózkodhat,
- Perinatális Intenzív Centrumban (PIC-Koraszülött) fekvő újszülöttjét látogató szülő,
- szülészeti részlegeken a vajúdás és szülés idején szülő nő által kijelölt személy,
- valamint egyéb, különleges esetek, a betegellátó szervezeti egység vezetőjének engedélyével.
Az intézmény maszkhasználatra vonatkozó előírásokat is bevezetett. A Központi Intenzív Osztályon és az Onkoradiológiai Központban a látogatók számára kötelező az orrot és szájat elfedő maszk viselése. Arra is felhívták a figyelmet, hogy légúti tünetek esetén a látogatást a gyógyulásig halasszák el.


