Kórusban szidta a Tisza Pártot a Fidesz, a DK és a Mi Hazánk a debreceni közgyűlésen, ivóvízgondok a szegedi Pacsirta utcában, miért nincs MR- és CT-vizsgálat a veszprémi kórházban – ezekről is beszámol a független vidéki sajtó heti lapszemléje.
Veszprém Kukac: MR- vagy CT- vizsgálatra vár? Sok szerencsét!
Ja, hogy nincs összeomlás, rövidülnek a várólisták, működik a rendszer? A Veszprém Kukac utánajárt, mi vár arra a derűlátó betegre, aki tájékozódni kíván a veszprémi Csolnoky Ferenc kórház honlapjáról, netán telefonon próbálkozik jelentkezni MR- vagy CT- vizsgálatra. Járóbetegeknek képalkotó vizsgálatra a kórházban már hónapok óta semmilyen lehetőség sincs. Nincs időpont, nincs információ. Ugyanis az ellátás időpont alapú, és ha nincs kiadott időpont, statisztikailag várakozó beteg sincs. Vakfolt a rendszerben.

Borsod24: A miskolci DPK rendezvény és annak „véletlenszerűen” kiválasztott közönségkérdései
A DVTK Arénában megrendezett miskolci DPK-gyűlésen a Digitális Polgári Körök évindító rendezvényén Orbán Viktor és több kormánypárti szereplő szólalt fel, miközben a közönség kérdéseit is bemutatták. Bár a mikrofon elvileg véletlenszerűen jutott a civilekhez, a gyakorlatban számos felszólaló intézményi, politikai vagy pártszereplői háttérrel rendelkezett, így a közönség szerepe inkább a kormányzati üzenet hitelesítésére korlátozódott. A vizuális nyelv „egyszerű embereket” sugallt, a valóságban azonban a rendezvény logikája a helyi és pártkapcsolatokra épített, miközben a valóban egyszerű résztvevők szót sem kaptak, így a spontaneitás látszata mellett a központi narratíva érvényesült – írja a Borsod24.

Debreciner: Tisza Párt elleni közgyűlési állásfoglalást fogadtak el Debrecenben a polgármester előterjesztésére
Kórusban szidta a Tisza Pártot a Fidesz, a DK és a Mi Hazánk, amikor Papp László fideszes debreceni polgármester „Állásfoglalás a magyar családtámogatási és adórendszer vívmányainak megőrzése érdekében” elnevezést viselő előterjesztését tárgyalták a város idei első közgyűlésén. A szöveg a Fidesznek a Tisza Párt elleni országos kommunikációs kampányát ültette át határozati javaslatba. A közgyűlési vita részletei és a vágatlan videó a Debreciner tudósításában követhető.

Egri Szín: A tiltakozás elhal, a sztrájktól viszont berosálnak
Karácsony előtt értesítette a NER által frissen kinevezett intézményvezető a Berva-völgyi Idősek Otthona igazgatóját, hogy ki van rúgva, mert „már nem tud hozzájárulni az intézmény fejlődéséhez”. Az otthon dolgozói azonnali felmondással, a gondozottak és hozzátartozóik pedig heves tiltakozással reagáltak. A hatás azonnali és elemi erejű volt. A hatalom visszakozott, az igazgatóasszony kirúgását elnapolták. Mondjuk csak a választásokig – írja az Egri Szín.
Szabad Pécs: A pártlogó nélküli fideszes szórólapról és a hatalmas ipari parkról is kapott kérdést Szijjártó Péter a független sajtótól
Látszólag nem kampányesemény volt az a külügyminiszteri látogatás, amely egy teljes napra Baranyában tartotta Szijjártó Pétert. A külgazdasági miniszter programja sűrű volt, váltották egymást bejelentések, tárgyalások, a Szabad Pécs pedig egy olyan sajtótájékoztatóra is bejutott, ahová a független lapot nem hívták meg, ellenben olyan médiumokat igen, amelyek fideszes politikusnak kritikus kérdést csak a legritkább esetben tesznek fel. Így viszont a miniszter kénytelen volt válaszolni a Szabad Pécs Oroszországgal, a Pécs melletti, évek óta fejlesztés előtt álló ipari parkkal és egy Fidesz-logó nélküli szórólappal kapcsolatos kérdéseire is.

Szabolcs24: Helyi vélemények és Lázár János megnyilvánulása
Lázár János miniszter romákat érintő kijelentése heves vitát váltott ki, a kormánypárti és ellenzéki narratívák eltérően értékelték a mondatokat. A Szabolcs24 szerkesztősége a megyében élőket faggatta az elhangzottakról, köztük helyi roma és nem roma lakosokat, valamint egy antropológust és egy kommunikációs szakembert is.
Szegeder: Jogszerűtlen követelés vagy bevett gyakorlat?
A szegedi Pacsirta utcai társasház lakói szerint jogszerűtlenül követeli rajtuk a Szegedi Vízmű a csapadék-elvezetési díjat. A közel ötvenezer forintos számla körüli, lassan egy éve tartó jogvita odáig fajult, hogy veszélybe került a ház ívóvíz-ellátása. A jogvita alapja, hogy a társasházban üzlet- és irodahelyiségek is működnek, de a vízmű szerint nem szereltek fel időben külön mérőórát, ezért az egész házat ideiglenesen nem lakossági kategóriába sorolták. Az eljárás még jelenleg is folyamatban van, az, hogy kinek van igaza, még továbbra is nyitott kérdés – írta meg a Szegeder.



