A KecsUPéntek véleménypodcast legfrissebb különkiadásának 2. részében újra elhoztuk az elmúlt hónapok legjobb pillanatait. A nyári szünet előtti utolsó adásban így több vicces, olykor elgondolkodtató vagy éppen elszomorító témát idéztünk fel. Lássuk, melyek voltak ezek!
Mi hazánk fórum Kecskeméten, avagy ki lesz a mérleg nyelve?
Elsőként a Mi Hazánk Mozgalom lakossági fórumát veséztük ki, ahol a meghívott vendég Dúró Dóra, a párt elnökhelyettese volt. De részt vett még az eseményen Hódi Zsuzsanna és András Károly, akik Kecskemét és térsége képviselőjelöltjeiként indulnak az áprilisi országgyűlési választáson. És persze képviseltette magát az eseményen Szabadi István pártigazgató is, aki szintén a Mi Hazánk Bács-Kiskun vármegyei képviselőjelöltje volt, méghozzá a kiskunhalasi választókörzetben.
De hogyan került terítékre a Kecskemétet már korábban meglátogató Toroczkai László, és mi volt a véleményünk egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk vagy egy vadabb esetben Tisza-Mi Hazánk koalícióról?
Soft-Békemenet és Orbán Viktor a Hírösvárosban
A legjobb pillanatokat felidéző adásban szó esik az azóta már parkolópályára küldött Orbán Viktor kecskeméti látogatásán begyűjtött élményeinkről is. Többek között szó esett a miniszterelnök érkezését felcsigázottan várók soft-Békemenetéről, és hogy az eseményt ellentüntetők zavarták meg, akiknek a hangerejét még az eléjük felsorakoztatott miskolci kopaszok sem tudták elnyomni. És természetesen az adásban elítéltük a kampányeseményen történt erőszakos cselekményt, hogy egy nem kecskeméti „hangulatfelelős” Orbán rendezvénye alatt leköpött egy idősebb hölgyet.
Magyar Péter inasba tette a közmédiát
Végül hol szörnyülködve, de olykor kacarászva elemeztük a mindig kiváló „közmédia” friss „riportjait” Magyar Péter miniszterelnökkel. A csatornák propagandistái egészen elképesztő stílusban beszéltek az országgyűlési választáson kétharmados felhatalmazást kapó Tisza Párt elnökével. Az interjú egy pontján Magyar felnézett a plafonra is, majd örömmel nyugtázta, hogy jól meg van az építve sokmilliárd forintból – nem szakadt le.
Egy biztos: médiatörténeti pillanatok zajlanak az MTVA épületében, ahol a Fidesz-zakót követően sorra hivatkoztak a „külföldi pénzből finanszírozott, baloldali, tiszás, brüsszelita” sajtóorgánumokra: köztük a 444-re, a Telexre és a Partizánra is. Nem érdemes kihagyni!


