Logo

Hirdetés

mézes lászlóNagyvilágban

Az újságíró baloldalt látható. Fotó: Mézes László Róbert/Facebook

Fogva tartanak egy magyar újságírót Grúziában

Mézes László Róbert újságíró rendszeresen beszámol az egykor az Orbán-kormánnyal szövetséges grúz vezetés túlkapásairól - írta a HVG. Az újságírót, aki évek óta Grúziában él és onnan gyakran tudósít, a kaukázusi ország egyetlen idegenrendészeti őrizetében tartják fogva - számolt be Léderer András,, a Magyar Helsinki Bizottság főmunkatársa a közösségi oldalán. Lapszemle.

„Mézes László Róbert az Orbán-kormányhoz a többi autokrata rezsimhez képest is kiemelten szorosan kötödő grúz kormánnyal szembeni ismert kritikus, aki ráadásul rendszeresen beszámol a grúz kormány túlkapásairól” – fogalmazott Léderer.

Az OC Media úgy tudja, a grúz belügyminisztérium migrációs osztálya szerdán vette őrizetbe Mézest, de azt egyelőre nem tudni, miért - írta a HVG.

Hirdetés

Hozzátette: a magyar férfi ügyvédje, Tornike Janelidze később a Publikának azt mondta, Mézest csütörtökön vagy pénteken kiengedik, ha saját költségén hazautazik. Az őrizetbe vétel okáról azonban csak akkor fognak beszámolni, ha már biztonságban Magyarországon van - tette hozzá.

Mézes László Róbert volt az, akit tavaly szeptemberben véresre vertek a grúz kormánypárt, a Grúz Álom tbiliszi irodája előtt tartott tüntetésen - írta a HVG.

A teljes cikk ITT OLVASHATÓ.

KecsUP Shorts

Összes videó