Site icon KecsUP – a kecskeméti régió kezdőoldala

Garázdaság miatt nyomoz a rendőrség a főtéren történt verekedés kapcsán

Illusztráció: Pixabay.com

Olvasóink elmondása alapján írtuk meg, hogy Kecskeméten az április 26-a esti főtéri buli alatt a rendezvényt biztosító biztonsági őrök egyike felpofozott, majd ököllel megütött egy erősen ittas férfit, aki hanyatt esett és beütötte a fejét a térkőbe, végül kórházba kellett szállítani. A rendőrség érdeklődésünkre közölte, hogy ugyan az esettel összefüggésben nem érkezett feljelentés a Kecskeméti Rendőrkapitányságra, de többek között cikkünk nyomán hivatalból eljárást indítottak, és vizsgálják a történteket, garázdaság miatt nyomoznak.

Két olvasónk is arról számolt be, hogy a Dzsúdló koncertet követő főtéri buli alatt a rendezvényt biztosító biztonsági őrök egyike felpofozott, majd a Kossuth-szobornál ököllel megütött egy erősen ittas férfit, aki hanyatt esett és beütötte a fejét a térkőbe. A férfi ezt követően felállt, de újra összeesett. A magatehetetlen sérültet a biztonsági őr sorsára hagyta. A bántalmazás szemtanúi hívtak végül orvost a megvert és részeg férfihoz, akit a mentők kórházba szállítottak.

Az olvasóink által elmondottak-leírtak szerint az eset sokakban megbotránkozást keltett, és akár tragédiával is zárulhatott volna.

Szombaton írásban megkerestük a rendezvény biztosítását végző céget, de azóta nem válaszoltak kérdéseinkre.

Ugyancsak írtunk emailt a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórháznak, hogy megtudjuk, mennyire súlyos sérüléseket szenvedett a bántalmazott, milyen ellátásra volt szüksége, és hogy az ügyben a kórház tesz-e feljelentést, ha ezt a sértett nem teszi meg. A kórháztól ugyancsak nem kaptunk válaszokat.

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészségtől kértünk általános tájékoztatást, a kórháznak milyen esetekben kell értesíteni a rendőrséget.

„Az egészségügyi intézmény a betegellátás során diagnosztizált, 8 napon túl gyógyuló, vélhetően bűncselekmény útján szerzett sérülések esetén jelzéssel él a rendőrség felé, amelyben a diagnosztizált sérülések jellegét és – amennyiben ismert – a bűncselekmény gyanújára okot adó körülményeket is közli” – tudtuk meg dr. Négyessyné dr. Bodó Marianna csoportvezető ügyésztől, a főügyészség sajtószóvivőjétől (a nyolc napon túli sérülések esetén beszél a büntetőjog súlyos testi sértésről).

Hozzátette azt is: a sérülések jellege alapján, ha a beteg vagy kísérője nem nyilatkozott arról, hogy bántalmazták volna, és nem állnak fenn bűncselekmény gyanújára okot adó körülmények, akkor az „egészségügyi intézmény automatikusan nem tesz feljelentést, ilyen kötelezettség nem terheli”.

A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság pedig arról tájékoztatta a KecsUP szerkesztőségét, hogy az általunk leírt esettel összefüggésben nem érkezett feljelentés a Kecskeméti Rendőrkapitányságra.

„Azonban – többek között – a kecsup.hu-n megjelent cikk nyomán a rendőrkapitányság bűnügyi osztálya hivatalból eljárást indított, és vizsgálja a történteket” – közölte a főkapitányság.

További kérdéseinkre még annyit írt a rendőrség, hogy a Kecskeméti Rendőrkapitányság garázdaság vétségének gyanúja miatt rendelt el nyomozást, de a nyomozás érdekeire tekintettel egyéb információt nem áll módjukban adni.

A garázdaság a Büntető Törvénykönyv szerint: „Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”

Exit mobile version