Logo

Hirdetés

IMG_3158-scaled-1920x1440.jpgKecskeméten

Életveszélyesnek tartják a Vacsiköz egyik járda nélküli szakaszát a lakosok

Dr. Tóth Szilárd önkormányzati képviselő pénteken újabb olyan sajtótájékoztatót tartott, ami a vacsiközi közlekedés fejlődését célozza meg. A képviselő és a megjelent helyi lakosok szerint is azonnali intézkedések szükségesek a Nagy Lajos király körút-Márvány utca-Kővágó utca-Ceglédi út térségében lévő veszélyes közlekedési állapotok felszámolása érdekében.

Korábban beszámoltunk arról, hogy felülvizsgálatot kértek a KiK és a Rossmann üzletek mögötti közlekedésszervezéssel kapcsolatban, hiszen az üzletek mögötti útcsatlakozás ellehetetleníti többek között a Tordai utcai lakosok életét. Dr. Tóth Szilárd októberben ennek a problémának a megoldását a közgyűlésben is igyekezett felgyorsítani, akkor Dr. Homoki Tamás alpolgármester megerősítette, hogy dolgoznak az ügyön.

Dr. Tóth Szilárd pénteki sajtótájékoztatójának legfőbb célja az volt, hogy felhívják a figyelmet a Nagy Lajos király körút meghosszabbított részének kaotikus közlekedésére. Kiemelte, hogy már első ciklusában, 2020-ban is irányultak hozzá megkeresések ezzel kapcsolatban. A probléma gyökere, hogy az útszakasz ezen része folyamatosan keskenyedik és nincs kiépített járda sem a Kővágó utca előtti, sem a Márvány utcai részen. Az egyik lakó elmondta, hogy szinte csak autóval tud kimozdulni az otthonából, hiszen életveszélyes olyan úton sétálni, ahol két autó is alig fér el egymás mellett.

Hirdetés

Fotó: KecsUP/Balla Szilárd
Fotó: KecsUP/Balla Szilárd

A helyi lakosok elmondása szerint többeket is ért már itt mulasztás: egy gyalogosan közlekedőnek megütötte a karját egy autó visszapillantója, ezt követően több hétig fájdalommal élt.

Egy másik esetben pedig egy babakocsit toló nő a gyermekkel együtt az árokba kényszerült ugrani egy autó elől, hogy elkerülje a gázolást.

A megnövekedett forgalomra tekintettel 30-as sebességkorlátozó táblák vannak kihelyezve a járda nélküli szakaszon, azonban ezt a helyiek szerint alig tartja be valaki. Nyár elején egy olyan táblát is elhelyeztek a problémás rész elé, ami a gyalogosokra hívja fel az autósok figyelmét. Ezek az intézkedések nem oldották meg a problémát.

Hirdetés

Fotó: KecsUP/Balla Szilárd
Fotó: KecsUP/Balla Szilárd

A lakosoknak jelenleg választaniuk kell: vagy az úton sétálnak el a legközelebbi járdáig, vagy az árkokban botorkálnak, ami saras időben legalább ugyanannyira veszélyes és kényelmetlen.

Fotó: KecsUP/Balla Szilárd
Fotó: KecsUP/Balla Szilárd

Ez a szakasz azért kimondottan forgalmas, mert a Vaspálya utcára vezet, ami összeköti a Ceglédi úttal (innen: Hunyadiváros, Katonatelep) akár a Széchenyivárost, akár a Vacsiközt – lényegében menekülő útvonalként funkcionál. Korábban tervben volt, hogy aluljáró segítségével juttatják ki a forgalmat a Nagy Lajos Király körútról a Ceglédi útra, ennek az engedélyes tervnek a kivitelezési határideje azonban lejárt – kérdés, hogy mi lett volna esős idő esetén (a szerk.).

Kiemelendő, hogy a veszélyes szakaszon sok gyermek is sétál, biciklizik és rollerezik – ez a sajtótájékoztató alatt is megfigyelhető volt.

Az egyik helyi lakos Kecskemét Megyei Jogú Város Közgyűlésének 2024. november 21-én tartandó közmeghallgatására beadvánnyal készült, ahol megoldást próbálnak találni az esetre. A beadványt Dr. Tóth Szilárd képviselő is támogatja, ebben járda kiépítését kérik.

Hirdetés

KecsUP Shorts

Összes videó