Site icon KecsUP – a kecskeméti régió kezdőoldala

Válaszolt a Magyar Közút: a KRESZ betartása esetén biztonságos a Kodály Iskolánál lévő kereszteződés

Fotó: KecsUP

„A balra kanyarodó járművek találkozása a gyalogosokkal a városban több csomópontban előfordul, nem ellentétes a szabályozással, a szükséges figyelmeztető jelzések ki vannak helyezve” – nyilatkozta a KecsUP-nak a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Dózsa György út – Ipoly utca – Izsáki út – Botond utca kereszteződéssel kapcsolatban. Magyarán marad minden, ahogy most van.

A Katona József Gimnáziumnál szinte lehetetlen átkelni a zebrán a zöld jelzés 15 másodperce alatt, míg a Kodály Iskolánál a balra nagy ívben kanyarodó autók gyakran vágnak be a járókelők elé, balesetveszélyes szituációkat teremtve és nem mellesleg szabálytalankodva – ezzel a témával foglalkoztunk múlt héten.

Szerkesztőségünkhöz ugyanis több jelzés érkezett, hogy Kecskeméten a Dózsa György úton a felújítás-négysávúsítás óta a jelzőlámpák két helyszínen nagyon nem kedveznek a gyalogosoknak.

YouTube video player

Ez a forgalomirányítás véleményünk szerint alapból is sok balesetveszélyes szituációt hordoz magában, és akkor arról még szót sem ejtettünk, hogy a Kodály Iskola miatt ezen a gyalogos átkelőhelyen nagyon sok gyermek jár nap mint nap.

Megkerestük a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-t, a Kodály Iskolánál miért így lett megtervezve a lámpák programozása, miért engedik rá balra nagy ívben az autókat a gyalogosokra?

Mindkét helyszínnel kapcsolatban pedig érdeklődtünk, a gyalogosok számára miért tart ilyen rövid ideig a zöld jelzés, várható-e a jelzett problémák terén módosítás, vagy ez a véglegesnek mondható lámpa beállítás?

Fotó: KecsUP

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. november 19-én, kedden megküldött válaszában közölte, az 52-es főút felújítása, átépítése egy építési engedéllyel rendelkező, az érintett szervezetek által jóváhagyott terv szerint történt, a jelzőlámpa programokat a vonatkozó jogszabályok és útügyi előírások szerint tervezték meg. Hozzátették, a gyalogos zöldidők megfelelnek az előírások szerinti minimális zöldidőknek, melyeket a tervezés során a csúcsidőszakokban megnöveltek.

„A Botond utcai jelzőlámpa a 2011-ben történt megépülése óta működik ebben a rendszerben, az átépítés során a csomópont geometriája nem változott, a program kismértékben módosult, mivel a jelzőlámpa hangolva van az 5-52-es főúti (Katona csomópont) kereszteződéshez, ami pedig a teljes nagykörúti csomópont-rendszer hangolásához kapcsolódik.

A balra kanyarodó járművek találkozása a gyalogosokkal a városban több csomópontban előfordul, nem ellentétes a szabályozással, a szükséges figyelmeztető jelzések ki vannak helyezve. A jelzőlámpás csomópontokban a KRESZ szabályok betartása mellett azok biztonságosan használhatóak valamennyi közlekedő számára” – válaszolta a Magyar Közút kommunikációs osztálya.

Exit mobile version