Noha a Széchenyi sétányi rendelő sorsa már évek óta bizonytalan, úgy tűnik, a helyi Fidesz továbbra is tanácstalan az egészségügyi intézmény jövőjét illetően.
Noha a tavaly decemberi közgyűlésen a képviselőtestület a helyváltást „tudomásul vette”, továbbra sincs semmi konkrét információ arról, hogy a Fidesz vezette önkormányzatnak mik a tervei a Széchenyi sétányon található orvosi rendelővel. Hacsak azt nem tekintjük annak, hogy pár hete Laczkó-Zsámboki Angéla és Gál Zsombor kormánypárti képviselők egy videóbejegyzést osztottak meg a Facebookon, miszerint „Széchenyivárosi képviselőként azon dolgoznak, hogy a rendelő a városrészben maradhasson”.
A videóból az is kiderült, hogy a képviselők ennek érdekében Szemereyné Pataki Klaudia polgármesterrel, Engert Jakabné alpolgármesterrel, illetve az alapellátással is egyeztetéseket végeztek, jelenleg pedig a mérnöki iroda dolgozik azon, hogy az orvosi rendelő megfelelő körülmények között üzemelhessen tovább.
„Bejártuk a környéket és minden lehetőséget és eshetőséget megfigyeltünk. A tulajdonossal egyeztetve körbe jártuk a volt Goods Market üzlethelyiségét, ami körülbelül 50 méterre található a jelenlegi rendelőtől, így ezt is számításba lehet venni, mint potenciális orvosi rendelőt.”
Senki sem tud semmit, bizonytalan a rendelő sorsa
„Nem tudunk semmit a rendelő jövőjéről, ezért egyeztetéseket kezdeményeztünk az alpolgármesterrel. Amikor a bizottság előtt volt a téma, ott sem részletezték bővebben ezt, ráadásul az ilyen döntések úgy szoktak menni, hogy több kérdést egybe szavaztatnak meg, hogy a képviselők ne tudjanak normális döntést hozni” – mondta el lapunk megkeresésére Kordik Szabolcs. Az MKKP kecskeméti szervezetének képviselője, aki hozzátette, az épületet elvileg akadálymentesíteni kellene, illetve korszerűsíteni az ingatlant. Ami igazából nem megoldhatatlan feladat, csak egyszerűen be kell adni kérvényt a fenntartónak, hogy meg kell csinálni, és ők elbírálják.
„A Széchenyi sétányi rendelő akadálymentesítésének hiánya valóban évek óta probléma, melyet a működést engedélyező hatóság folyamatosan jelzett az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatóságának és a város vezetésének. A múlt év végén pedig jelezték, hogy nem tudnak tovább >>szemet hunyni<< a dolog felett, nem adják ki tovább az engedélyt”
– erősítette meg Kordik szavait Kopping Rita, a Szövetség a Hirös Városért Egyesület vezetője is. Elmondta, a tavaly decemberi közgyűlésen Engert Jakabné ígéretet tett arra, hogy megvizsgálják a rendelő helyben maradásának feltételeit úgy fizikai, mind pénzügyi értelemben. Kifejtette továbbá, azt gondolja, hogy a rendelőnek a Széchenyivárosban kell helyet találni, nem lehet, hogy a betegeket a városközpontba kényszerítsék. Hiszen azzal ismét az idősebb, beteg korosztályt terhelnék. De a rendelő belvárosba helyezése további terhet helyezne a közlekedésre is: több autós keresné fel a rendelőt, ami parkolási gondokat okozna és fokozná a belváros közlekedési problémáit.
Ennyit emészthet fel a rendelő felújítása
A Széchenyi sétányi rendelő jövőjével kapcsolatban a KecsUP Hírek természetesen megkereste az ügyben illetékes fideszes képviselőket is. Gál Zsombor, Kecskemét 04. egyéni választókerületének képviselője azonban csak annyit közölt, hogy a Facebook-oldalán kommunikálni fogja a rendelővel kapcsolatos információkat. Ezzel szemben Engert Jakabné már bőbeszédűbb volt, ő a következőket írta válaszul:
„Kérdéseit tisztelettel köszönöm. Jelenleg több lehetőséget vizsgálunk, kapcsolatban vagyunk a népegészségüggyel is. Biztosítom Önt arról, hogy amint mi magunk tisztán látjuk a megoldást, azonnal tájékoztatom Önt.”
Többet azonban ő sem volt hajlandó elárulni, noha kérdésünk akadt volna hozzá:
- A rendelő további működésével kapcsolatban pontosan mik a kifogások?
- A rendelő költözése pontosan hány embert érint?
- A költözéssel szűnnek-e meg háziorvosi praxisok, ha igen, akkor pontosan melyek ezek?
Így azonban továbbra is maradnak a találgatások, valamint a folyosói pletykák az intézmény jövőjét illetően. Az mindenesetre biztosnak látszik, hogy a rendelő sokba fog kerülni a városnak. A decemberi közgyűlés szerint ugyanis a háziorvosi rendelő felújítása 140-150 millió forintos költséget jelent majd.