Cseh Tamás (Fidesz) egyenesen Orbán Viktorhoz sietett saját kampányát erősíteni, a Magyar Közlönyben hétfőn már meg is jelent, hogy 2,73 milliárd forintot biztosítanak a kecskeméti kórház mentő- és gyalogos feljárójára. Csőszi Attila (Tisza) ezt a hírt úgy tálalta, hogy sikeres volt a pártja Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház felújításával kapcsolatos petíciója. Laczkó-Zsámboki Angéla (Fidesz) önkormányzati képviselő is besegített a kampányba, azt azonban egyelőre nem tudni, hogy melyik oldalt segítette ezzel – Molnár János (Tisza) aláírásgyűjtését üvöltözéssel zavarta meg a választási bizottság szerint. Valószínűleg ennek Molnár örülhet jobban. Salacz Lászlónak pedig (Fidesz) gyenge lapokat osztottak a héten, alig foglalkozott helyi ügyekkel, szinte csak a kormánypárt országos narratíváit továbbította.
Még a hét elején számoltunk be arról, hogy a DK és a Fidesz plakátjai leuralták Kecskemétet, azóta viszont a Tisza Pártnak is megjelentek itt-ott a molinói: kerítéseken, ablakokban, házak falán és bizony villanypóznákon is. Ha valaki nem követi a politikát, azt is hihetné, hogy ez a három párt lesz versenyben a kormányzásért, a DK-t azonban rendre 5% alá mérik a kutatások, és az aláírások sem gyűltek össze olyan gyorsan, mint ahogyan azt elképzelték a párt szereplői – még az utolsó napon is gőzerővel kellett dolgozniuk.
Kopping Rita (aki jelenleg kecskeméti önkormányzati képviselő) a hét elején arra is rájött, hogy nyíltan használja őt és a DK-t a Kecskeméti Médiacentrum – abban a nyílt választási kampányban, amelyet a Fidesz-KDNP győzelméért folytatnak. Kopping arra kérte Kozák Polett ügyvezetőt, hogy a választásokig ne közöljenek róla több tartalmat. „Nem kívánok részt venni ebben a kampányüzemmódban működő kommunikációs gyakorlatban. Kecskemét többet érdemel egy Fidesz által központilag vezérelt médiánál!” – fogalmazott nyílt levelében a politikus.
A továbbiakban csak a végső győzelemre esélyes két politikai párt jelöltjeivel foglalkozom, azaz Csőszi Attilával (Tisza), Cseh Tamással (Fidesz), Molnár Jánossal (Tisza) és Salacz Lászlóval (Fidesz).
Cseh Tamás, a Bács-Kiskun vármegyei 2. számú választókerületének kormánypárti jelöltje „hozta haza” azt a 2,73 milliárd forintot Orbán Viktortól, amelyet a kórház mentő- és gyalogos feljárójára szánna a kormány, pont a választás előtt bejelentve. Cseh Tamás még a miniszterelnök GDP-vel kapcsolatos korábbi kijelentéséből (0,3 százalék helyett „nem egészen 1 százalékos növekedés”) is tanult, posztjában azt írta, „közel 3 milliárd forint Kecskemét és térsége egészségéért”.
A képviselőjelölt fókuszált más helyi ügyekre is. Például újra tudta melegíteni a kecskeméti állatorvosi ügyeletet a kampányra, amit állítólag még járási hivatalvezetőként intézett el, és ami a választás előtti utolsó közgyűlés egyik legforróbb témája volt. Többek között azért kritizálták az intézkedés körülményeit, mert 10 éve probléma ez a városban, és amikor ellenzéki képviselők korábban megoldást kerestek rá, akkor cserébe gúnyt és lejáratást kaptak a kormányhoz közeli sajtótól. Végül Cseh Tamás lett ennek (is) az arca az önkormányzati médiában, most pedig kampánya egyik fontos eleme.
De nem annyira, mint az ukránok elleni hergelés, a választópolgárok félelemben tartása és a Fidesz híveinek feltüzelése: rengeteget posztol a Facebookon a kormány narratíváinak megfelelően. Országos témákban hasonlóan működik, mint a Megafon munkatársai, csak néha helyi témákkal is foglalkozik, valamint öltönyben jár és tele van az arcával a város. Az egyik képen rövid ideig napszemüveg is társult hozzá (ezt a tűzoltók távolították el a plakátról).




