A parlament kulturális bizottságát jelölték ki annak a törvénymódosító csomagnak a részletes vitájára, amelynek része a Lex Szemereyné is, vagyis az a javaslat, hogy 3000 főnél népesebb település polgármestere lehessen akár egy egyetemet működtető alapítvány kurátora vagy felügyelőbizottsági (FB) tagja. A kecskeméti polgármester tavaly nyár óta FB tagja a Neumann János Egyetemért Alapítványnak. A fővárosi kormányhivatal megbízottjának korábbi nyilatkozata alapján merült fel Szemereyné Pataki Klaudia esetén az összeférhetetlenség. Nagycsütörtökön nyújtotta be Semjén Zsolt a fentebb hivatkozott módosító javaslatot, amelyet ha elfogad a parlament, összeférhetetlenségi aggály nélkül kaphat egy polgármester hasonló alapítványnál pozíciót és fizetést.
Szél Bernadett, aki már megnyilvánult korábban ebben a témában, a kulturális bizottság ülésén is felszólalt. Ő volt az egyedüli, aki ezt tette ennél a témánál. Arra kérte a kormánypáti többséget, hogy ne szavazzák meg a módosítást, amely egy törvénytelen gyakorlatot igyekszik törvényesíteni. Elmondta, hogy Kecskemét polgármestere jogszerűen nem ülhetne egyszerre a polgármesteri és az alapítványi székben. Szél szerint a jogállamiság is sérül akkor, amikor nem a személyek igazodnak a joghoz, hanem a törvények alkalmazkodnak bizonyos politikai ambíciókhoz.
A kulturális bizottság végül 9 igen és 2 nem szavazattal rábólintott a törvénymódosításra. Szél Bernadett felszólalása nézhető meg az alábbi videón.