A dél-magyarországi régió értelmi sérültekkel foglalkozó intézményeinek gondozottjai számára szervezett csapat sportversenyt március 24-én a Kecskeméti Szent László Lions Club, az ESZII Mosolysziget Értelmi Fogyatékosok Nappali Intézményével közösen. Ez már a nyolcadik Oroszlán Kupa volt, a rendezvénynek, mint eddig mindig, most is a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola sportcsarnoka adott otthont.
16 hat fős csapat vett részt az eseményen, kísérőikkel és szurkolótáborukkal együtt. Az idén az egyik állomás munkáját Boronkay Péter világ- és európa bajnok paratriatlonista irányította, aki dr. Nagy Andrással együtt köszöntötte is a csapatokat, biztatva és példát mutatva számukra saját tavalyi sporttörténelmi teljesítményükkel (mint megírtuk, a sportoló ősszel végigtolta mozgáskorlátozott barátját egy speciális futószékben a maratoni, 42 kilométeres távon).

„A sérült emberek együtt versenyeztek a Kada Elek Közgazdasági Szakgimnáziuma diákjaival, akik az idén is több, mint ötven fővel jöttek el rendezvényre. A Lions Kupa egy szemléletváltó nap is számukra, ahol a jókedv, vidámság a fő cél, de a lebonyolítási és szervezési feladatokban is részt vettek, tanulva a toleranciát és a másság elfogadását. Klubtagjainkkal és az önkéntesekkel együtt működve pedig a generációk közötti határok is fellazultak” – mondta el Harsányi Zsuzsanna, a Kecskeméti Szent László Lions Club tagja. Mint hangsúlyozta: a sportverseny célja az értelmi sérüléssel élők számára a teljes élet örömét nyújtó játék, a versenyszellem, a kapcsolatépítés, az együttműködés megtapasztalása.



















