Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Górcső alatt a red dot irányzék

- Advertisement -

Szinte minden airsoft fegyver rendelkezik saját irányzékkal, amely egy elülső és egy hátsó részből áll. A használata rendkívül egyszerű: a fegyver felőli szemmel úgy kell célozni, hogy a hátsó irányzékot az elülsőn közepére behozod, és mindezt egy vonalba állítod a céllal.

A játékosok többsége ennek ellenére általában felszerel valamilyen célzóeszközt a fegyverére, amelyek többnyire a Combat Zone-nál is kapható red dotok és távcsövek. A mai cikkünkben mi a red dotokkal fogunk részletesebben is megismerkedni. 

A red dotokról bővebben

A red dotok olyan elektromos működésű célzóberendezések, amelyek esetében egy világító pont vagy célkereszt segít a célzásban. Ennek a fényereje egy állítócsavar segítségével szabályozható, amely lehetővé teszi, hogy napsütésben és éjszakai körülmények között is megfelelően használható legyen az optika.

Kétféle típusuk létezik: vannak a nyílt irányzékok, amelyeknek a lencséje viszonylag szabadon áll, és a zárt irányzékok, amelyek egy házban, védve vannak. A nyílt változatok mellett talán az szól, hogy az esetükben a “célkereszt” gyakran nem egy sima pont, hanem akár többfajta, állítható. De ezt erősen beárnyékolja az a tény, hogy sérülékenyebbek, és a gyengébb fajták a napfény miatt kevésbé használhatóak.

Ebből pedig valószínűleg már kitaláltad, hogy a zárt irányzékok jobban bírják a hányattatásokat, és a napfény kevésbé zavaró a használatuk során. Az esetükben viszont általában csak egy pont jelöli a célt.

Ami a használatukat illeti, mindkét szemnek nyitva kell lennie közben, és a célpontra kell fókuszálni. Csak így lesz ugyanis majd a célkereszt (ún. parallax kompenzált) éles, amikor a red dotot a szem vonalába emeled.

A nagyítással rendelkező red dotok

Ezek a célzó berendezések valahol a fegyvertávcsövek és a „sima” red dotok között vannak félúton. A működési elvük inkább a red dotokéhoz hasonlít. Annyiban különböző talán tőle, hogy a cél képét fel is nagyítják, általában kétszeres, maximum háromszoros nagyítással rendelkeznek.

A használatuk pedig a távcsövekéhez hasonlít. Ha két szemmel próbálod bemérni a célt, akkor zavaró lehet a látott kép különböző nagyítása. Bár azt mindenképpen érdemes hozzáfűzni, hogy egyszerű red dotként is lehet használni őket, méghozzá úgy, hogy le kell csukni a belépő lencse oldali kupakját (ami a cső felől van). 

Ennek köszönhetően ugyanis a szem a fekete háttéren látja majd a célkeresztet, amelyet az agyad átrak majd a másik szem által látott képre. Ez elsőre lehet, hogy furcsa lesz, de kis idő után hozzá lehet szokni. 

A red dotok védelme

Elég egy szerencsés (szerencsétlen) lövés az airsoft játékokon, és máris annyi az optika lencséjének. De szerencsére ez a probléma könnyen orvosolható. Be kell helyezni a belépő lencse elé egy átlátszó plexi lapot, amelyet egy külön kis szerelékkel szokás rögzíteni.

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Megnyílt a város első P+R parkolója, egyelőre nem tolonganak az autók

Átadó nélkül használatba került Kecskemét első P+R parkolója Homokbányán. Május 16-tól bátran használhatják a kialakított placcot, akik ingyen, tömegközlekedéssel...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...
Exit mobile version