Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Jelentősen nőtt a hazai ökoterületek nagysága, de nehezen érhetők el az ökotermékek

- Advertisement -

2019-ben a magyarországi ökológiai területek mérete meghaladta a 300 ezer hektárt, ezzel öt év alatt megduplázódott a hazai vegyszermentes területek mérete. A jelenleg kikristályosodó európai Közös Agrárpolitika (KAP) lehetőséget teremt az ökológiai élelmiszertermelés- és fogyasztás további támogatására.

Az ökogazdálkodásba bevont területek impozáns növekedésével párhuzamosan a hozzájuk kapcsolódó vállalkozások is dinamikusan fejlődtek: míg 2015-ben közel 2300 vállalkozó volt öko tanúsított, 2019-re számuk meghaladta az 5600-at. 

„A mennyiségi növekedés igen örvendetes, és megmutatja az ágazat itthon is egyre növekvő jelentőségét. A cél azonban az, hogy ne csak a minősített terület, de az ökológiai élelmiszer előállítás is dinamikusan növekedjen, és a támogatások révén szélesedjen a hazai ökotermékek piaca.” – tette hozzá a közös célokhoz Dr. Drexler Dóra, az ÖMKi ügyvezetője, az IFOAM Organics Europe (Ökogazdálkodók Európai Szövetsége) alelnöke.

Az Európai Zöld Megállapodás szerint 2030-ig Magyarországon el kellene érni a 25%-os ökogazdálkodási területarányt

Az Európai Zöld Megállapodás célkitűzése szerint 2030-ig az EU tagállamainak – figyelembe véve a tagállamok közötti különbségeket – el kellene érni a mezőgazdasági területeken belül a 25%-os ökológiai gazdálkodási területarányt.

A hazai agrárium és azon belül az öko ágazat számára megkerülhetetlen, hogy a területi növekedés mellett célzott termékpálya fejlesztésekre, valamint az ökotermékek hazai fogyasztói bázisának növelésére kerüljön sor, hogy a jelenleg meghatározó nyerstermék-export irányából el tudjon mozdulni a nagyobb hozzáadott értékű, hazai piacra szánt ökotermékek felé
– mutatott rá Dr. Drexler Dóra.

- Advertisement -
Exit mobile version