Március 15. – lazaság, poénok, fiatalok

Lazára vették az ünnepi műsort az önkormányzati megemlékezésen, de ez inkább előnyére szolgált. Végül is az egykori márciusi ifjak is tizen- és huszonéves srácok, lányok voltak. És bár ma régimódinak tűnhet az ő viselkedésük, beszédmódjuk, akkoriban azonban minden bizonnyal pont annyira lazák voltak, mint amily a Kecskeméti Színjátszó Műhely előadása.

Voltak itt szlengek, beszólások, poénok. Még disco sláger is tánccal. Fiatalokról és leginkább a fiatalabbaknak szólt, de az idősebbek is mosolyogtak azért.

A himnusz után tehát ezzel folytatódott az ünnepség, majd Köő Artúr történész, a Károli Gáspár Református Egyetem doktorandusza szólt az egybegyűltekhez. Személyes emlékeit elevenítette fel. A hátáron túli félénk, de büszke megemlékezéseket. Majd a határon belüli rácsodálkozást, hogy ha bár itt már semmi nem akadályozza a megemlékezést, sokan mégsem tesznek kokárdát és közömbösek a márciusi ifjak iránt.

Hasonló cikkünk:  Kossuthról és Széchenyiről disputáltak a kecskeméti diákok

Beszédében arra kért mindenkit, hogy legyen büszke magyarságára,

hiszen nincs még egy olyan nemzet, amelynek százával lennének olyan nemzeti hősei, mint amilyen Petőfi, Széchenyi vagy Kossuth is volt.

A megemlékezés végén pártok, szervezetek, intézmények koszorúzták meg a főtéri Kossuth-szobrot.