Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Diákcsemege Japánból

- Advertisement -

MUNAKATA Shikō (1903- 1975), a világhírű japán fametsző művész emlékmúzeuma Aomoriban, Kecskemét japán testvérvárosában található. A még életében legmagasabb művészeti elismerésben részesült Mester tiszteletére szülővárosa az elmúlt évben immár harmincegyedik alkalommal hirdette meg azt a pályázatot, amelyre végülis 3.676 alkotás érkezett. E hatalmas mennyiségű műből a zsűri valamivel több mint 400 darabot tartott alkalmasnak arra, hogy reprezentálják az alap- és középfokú, valamint a speciális képző oktatási intézmények tehetséges hallgatóinak javát.

(Mint emlékezetes, ez év tavaszán a Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola japán partnereinek aktuális küldeményeit bemutatták; amelyet őexcellenciája Sato Kuni nagykövet asszony nyitott meg.)

Most a Hírös Agóra kebelébe tartozó Kecskeméti Ifjúsági Otthon Diák Galériájában tárják közszemlére a japán ifjúsági fametszők   seregletének legkiemelkedőbb és díjazott munkáiból készített válogatást a helyi szervezők.  A közel száz darab, nagy méretű, változatos, a mai  egyetemes diák-világot és életérzést megörökítő fekete-fehér metszetek  közül 43  alkotás   még a megelőző pályázaton a  legjobb és arany minősítést nyertek közül való. A 2018. évi legkiemelkedőbb művek közül szintén csaknem félszáz eredeti, javarészt 10-13 éves diákok által készített alkotást küldött el hazánkba a versenybizottság. Az „Aomori tehetségei. Diákcsemege Japánból” című kiállítást 2019. november 9-én, szombaton 16 órakor nyitja meg Szappanos István festőművész, főiskolai tanár. A kiállítás szervezését az immár negyedszázados múltra visszatekintő Kecskemét-Aomori Magyar-Japán Baráti Kör és a Neumann János Egyetem Pedagógiai Karán belül működő Magyar Gyermekkultúra Módszertani Központ vállalta magára. A megnyitó délutánon meglepetés-programmal a három évvel ezelőtt megalakult Sugoi Kecskemét Anime/Manga Klub fiataljai készülnek.

A kiállítás nyitó s a kísérő program nyilvános; megtekintése és a részvétel ingyenes.

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Negyvenöt évet dolgozott a kecskeméti nyugdíjas, mégsem vehet kedvezményes buszbérletet

Múlt hét szerdán beszámoltunk róla, hogy helyi civil aktivisták szerint nincs minden rendben Kecskemét közösségi közlekedésével, ezért igyekeznek megreformálni a...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...
Exit mobile version