18.2 C
Kecskemét
2024. március 28., csütörtök

FRISS HÍREK

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne. Hogy felmérjük, jó úton járunk-e, időről időre a szakmai visszajelzések mellett olvasóink véleményének kikérését is fontosnak tartjuk. Legutóbb 2021-ben volt olvasói kérdőívünk, itt az idő újra konzultálni! Köszönjük!

Kecskemétet is bevette a Falco

Az első félidőben tizenegy triplát szórt a bajnok, a másodikban mindössze kettőt. Elveszítette hazai veretlenségét a KTE.

KTE-Duna Aszfalt – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-93 (21-23, 24-30, 23-16, 13-24)
Bajnokság, 4. forduló, Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok

V.: Benczur T., Praksch P., Balogh Gy. (Fekete L.)

KTE: Wittmann 12/3, Thomas 17/6, Djeraszimovics 23/6, Djuraszovics 13/9, Karahodzsics 11/3. Csere: Vukcsevics -, Lewis -, Révész 3, Kucsera -.

Falco: Váradi 12/12, Perl 15/3, Benke 11/6, Krivacsevics -, Reddic 18. Csere: Filipovity 14/3, Curry 10/6, Hooker 8/6, Lake 2, Washington 3/3.
A negyedik fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak december első napján. A hazai pályán még veretlen Kecskemét nagyon fogadkozott, hogy legyőzi, és megállítja a zsinórban huszonegy győzelmet számláló bajnokot.

Perl és Váradi hármasával indult a meccs, a másik oldalon ehhez Djeraszimovics csak egy büntetőt tudott hozzátenni. 7-0-val fordított a KTE, amely előbb 14-9-re, majd 16-11-re is vezetett, amikor Benke ért el 3+1-es akciót. Az utolsó percben már 19-23-ra is vezetett a bajnok, végül Karahodzsics büntetői után 21-23-as állással zárult az első negyed.

Hooker faulttal együtt dobott kosarat, de a büntetője kimaradt, 7/10 triplánál jártak a vendégek, de 29-28-nál újra a hazaiak vezettek. A második etap derekán, 36-34-nél Vukcsevics akasztotta sportszerűtlenül Perlt, majd a Falco kilencedik hármasa után, 38-41-nél Forray kérte ki a meccs első idejét. Két és fél perccel később, 40-46-nál aztán a másodikat is. Jóval agresszívebb lett a vasiak védekezése. Benke dudaszós hármasával 45-53-mal fordultak a csapatok. 11/17 volt a sárga-feketék triplamutatója.

Hasonló cikkünk:  Közel negyven éves magyar rekordot döntött meg a kecskeméti futó

Reddic tízre növelte a különbséget. Esett a színvonal, lassan csordogált a mérkőzés. A huszonhetedik percben 58-61-re feljött a Kecskemét. Djeraszimovics hármasával már csak egy volt a Szombathely előnye (61-62). Filipovity kapott technikait reklamálásért. Karahodzsics egy hármassal egy pillanatra vissza is vette csapatának a vezetést. A harmadik negyed Thomas hármasával zárult (68-69).

Thomas sikeres büntetői után újra a KTE járt előbbre. 73-71-nél Okornra is fújtak egy technikait. Három és fél perccel a vége előtt 79-79-nél érkezett Váradi negyedik hármasa. Curry ziccerét követően a reklamáló Forray is technikait kapott. Benke büntetője kimaradt, de nem sokkal később értékesített egy ziccert. 79-86, 2:18 volt vissza. A végére szétesett a KTE: Filipovity egy perc alatt kétszer is könnyedén szerzett kosarat. 79-90-nél Forray még időt kért, de innen már nem volt visszaút.

A Falco sorozata folytatódott, a Kecskemété megszakadt.