Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Kézifegyvergyártásban látják a jövőt Kecskeméten, két éven belül lezárulhat a fejlesztése

- Advertisement -

Sokakat borzolta a hír egy évvel ezelőtt arról, hogy megszűnik Kecskeméten a hosszú múltra visszatekintő tanítóképzés. Az már korábban ismert volt, hogy az egyetemi átszervezés során, miután magánegyetemmé vált a kecskeméti egyetem, a pedagógusképzés kivált a Neumann János Egyetemből és a Károli Gáspár Református Egyetemhez került. Arra viszont senki nem számított, hogy megszűnik a kecskeméti pedagógusképzés és vele együtt a saját Kar is. A 2021/2022-es tanévre már nem is hirdettek tanító szakot a kecskeméti képzőhellyé minősített Kaszap utcai épületben. Jelenleg ez most Nagykőrösön folyik.

Fegyvergyártókat képeznének

Ekkor érkezett az a hír is, hogy fegyvertervezőket és fegyvergyártókat oktatnának Kecskeméten. Igaz nem a Károlin, hanem a Neumann János Egyetem égisze alatt, ahonnan kivált az átalakulás következtében a pedagógusképzés.

Az erről szóló megállapodást, ami egy védelmi ipari tudásközpont kialakításáról szól, 2021. január elején írták alá. Az aláírók között van a kecskeméti Neumann János Egyetem nevében dr. Fülöp Tamás rektor, aki 2017–2019 között a Pedagógusképző Kar dékáni megbízását töltötte be, a fegyveres szakképzés területén működő Diana Fegyvertechnikai Technikum, az Arzenál Fegyvergyártási Divízió, Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos és Szemereyné Pataki Klaudia polgármester.

A Neumann János Egyetem és a Magyar Honvédség együttműködést írt alá

2022. januárban tovább bővült a szereplők köre. A kézifegyvergyártás továbbfejlesztése érdekében kötött megállapodást a Magyar Honvédség Modernizációs Intézete, illetve a Neumann János Egyetem és a Diana szakképző iskola, számolt be a novekedes.hu.

Maróth Gáspár elmondta, a magyar kézifegyvercsalád fejlesztése második fázisába érkezett, azt követően, hogy befejeződött a magyar mérnökcsoport által alkotott fegyverek tesztelése.

A projekt második fázisa – azt jelenti, folytatta Maróth -, hogy a fegyverek előállítását gazdaságossá kell tenni, illetve alkalmassá kell válniuk a sorozatgyártásra, továbbá arra, hogy a nemzetközi piacon is értékesíthetővé váljanak.

A kormánybiztos reményei szerint a fejlesztés kevesebb mint két év alatt befejeződik.

A programnak a fejlesztés mellett célja egy fegyverzettechnika, fegyvertervező felsőoktatási szakirány létrehozása is a gépészmérnöki szakterületen. Márcsak azért is, mert a honvédségnek nagy szüksége van fiatal hadmérnökökre, amiről Filótás István dandártábornok, a modernizációs intézet vezetője beszélt.

- Advertisement -

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Hírlevél feliratkozás

FELKAPOTTAK

Negyvenöt évet dolgozott a kecskeméti nyugdíjas, mégsem vehet kedvezményes buszbérletet

Múlt hét szerdán beszámoltunk róla, hogy helyi civil aktivisták szerint nincs minden rendben Kecskemét közösségi közlekedésével, ezért igyekeznek megreformálni a...

LEGNÉPSZERŰBB

Juliska néni egymás után kapta az ellenőrzéseket a kispiacon, volt, hogy a földre letett virágai miatt büntették

1986 óta, azaz harmincnyolc éve árusít Bóta Lászlóné Juliska néni a Petőfi Sándor utcai kispiacon, a Fűrészfogasok mellett. Az...
Exit mobile version