Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Nem jutnak gázolajhoz a gazdák, több gazdaságban le is álltak a tavaszi munkák

- Advertisement -

Azonnali intézkedést sürget a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ), mert komoly gondot okoz még mindig az üzemanyag-ellátási probléma, meg az ár is, írja a 24.hu.

Nemcsak a téli csapadékhiány okoz komoly károkat a magyar gazdáknak, hanem a mezőgazdasági termelés költségei is, amik elszabadultak. 3-5-szörösére drágult ugyanis az energia és műtrágya ára és árrobbanás következett be a gép- és gépalkatrészeknél is. A mezőgazdasági felvásárlási árak ezzel nem tartanak lépést. Erre jött még rá a drága gázolaj, amit literenként 6-700 forintért vásárolnak.

Az üzemanyag-ellátás legnagyobb kárvallottjai a mezőgazdasági termelők, több gazdaságban emiatt már le is álltak a tavaszi munkák

Míg a benzinkutaknál a gázolaj ára 480 forint literenként, addig azok a gazdák, gazdálkodók, akik közvetlen üzemanyag beszállítótól szerzik be a gázolajat, ők napi árat, 6-700 forintot kötelesek fizetni az üzemanyagért literenként.

Ha egyáltalán kapnak. A Mol logisztikai gondokra hivatkozva ezeket a megrendelőket nem szolgálja ki. Több gazdaságban emiatt már le is álltak a tavaszi munkák.

– írja a MOSZ

Nem tudnak tankolni a benzinkutaknál a gépek

Ahogyan fogalmaznak, „nem véletlen, hogy a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj 90 százaléka a nagykereskedelmen keresztül jut a felhasználóhoz. A mezőgazdasági gépek egy része (pl. állattenyésztési gépek) ki sem mehetnek a közutakra. Falusi kút sincs mindenhol. Ahol van is, a jelentkező többletigényt ott sem tudják kiszolgálni.”

A MOSZ felhívja az illetékeseket – a kormányt és a Molt –, hogy a problémát soron kívül rendezzék.

- Advertisement -
Exit mobile version