Idén újra nekünk ajánlhatod fel az adód 1 százalékát!

5 éves lesz a KecsUP március 28-án! 5 éve nyújtunk tá­jé­ko­zó­dá­si pontot a hétköznapokban. Célunk nemcsak füg­get­len­nek lenni, de a leghitelesebb, legmegbízhatóbb és leg­ma­ga­sabb minőségű újságot készíteni a városban. Egy olyan szabad és gondosan szerkesztett platformot, amit minden város megirigyelne.

2023. óta nekünk is felajánlhatod adód 1%-át. Ne hagyd az államkasszában ezt a pénzt, rendelkezz róla, hogy a vidéki média kapja meg!

Áramlat Alapítvány adószáma: 19235743-1-03

Nagyon rá szeretné venni a kormány a lakosságot, hogy vásároljon állampapírt – indul a 2,8 milliárd forintos kampány

- Advertisement -

A költségvetési törvényhez csatolt fejezeti indoklásból látszik, hogy a banki megtakarítások megadóztatásán kívül az Orbán-kormány rá akarja venni a lakosságot, hogy vegyenek minél több állampapírt, és finanszírozzák a rendszer működését – mindezért 2,8 milliárd forintot költenek kommunikációs kampányra – mutatott rá az Mfor.hu, amit a 24.hu is szemlézett.

Az ideinél 300 millió forinttal, a tavalyinál 400 millió forinttal magasabb a kampányelőirányzat, ami azt mutatja, hogy a kormány minden eszközt bevet azért, hogy a lakosság még több állampapírt vásároljon.

A hosszú futamidejű, inflációkövető, magasabb kamatozású lakossági állampapír-állomány arányának növekedése is jelentős szerepet játszik abban, hogy 2024-ben százmilliárdokkal fizethet többet az állam kamatokra, mint 2023-ban. Az adósságkezelés nettó kamatköltsége 2024-ben így 2705 milliárd forint forintot tesz ki, ami a 2023. évi módosított előirányzathoz képest 631 milliárd forint növekedést jelent.

A magasabb lakossági állampapír-állomány növekvő kamatköltsége is szerepet játszik a kamatkiadások emelkedésében a Pénzügyminisztérium szerint. 2013-ban az adósságkezelés nettó kamatköltsége még 1226 milliárd forint volt – ma már 2705 milliárd forint. Az új célkitűzés szerint 2023-ban a lakossági állampapírok állománynak 20-25 százalék közötti arányt kell elérnie a teljes adósságon belül.

- Advertisement -
Exit mobile version